Menu
WomanOnly
Móda a styl

Hamé Sweet Fashion 2013. Známe vítěze nové soutěže nadějných módních návrhářů

Tereza Szkatulová

Tereza Szkatulová

6. 10. 2013

Soutěž módních návrhářů Hamé Sweet Fashion s podtitulem Sladká neřest zná své vítěze. V soutěžním finále 4. října 2013, kterého se účastnilo porotou vybraných 10 návrhářů a jejich skvostných 18 modelů, zvítězila Mira Veselá.

Módních přehlídek za rok absolvujeme mnoho, v určitém smyslu jsou si ale všechny podobné, bez hlavní myšlenky a pestrosti návrhářů se po chvíli slévají v jednu a určit původního tvůrce je téměř nemožné. Organizátor soutěže společnost Hamé s.r.o. ale vyhlásila start pro módní návrháře a přehlídku ozvláštnila svým jedinečným zadáním. Přihlášení návrháři měli za úkol jediné, připodobnit své výtvory kouskům ovoce, jejich chuti, vůni, barvě, modely samotné mohly i kusy ovoce přímo obsahovat.

Do finálové desítky se z 98 přihlášených modelů studentů oděvních a uměleckých středních, vyšších a vysokých škol v České republice a na Slovensku probojovalo právě 18 oděvů, skvostných.

Celým večerem v atypických prostorách staré čističky odpadních vod, představujících modely i jejich návrháře, provedla herečka Sandra Pogodová, v umělecké porotě se pak střídala jména odborníků i současných celebrit – Agáta Prachařová, Josef Klír, Jitka Válková, Petr Fořt, generální ředitel společnosti Hamé s.r.o. Martin Štrupl a další.

Na stupních vítězů se umístila a finanční ohodnocení za třetí místo získala Lucia Očovská (25 let) z Technické univerzity v Liberci, obor Textilní a oděvní technologie. Její kolekce Ovocné pokušení snad jako jediná splnila podmínku připnutí ovoce na model. Její šaty plné sušených plodů porotu zaujaly.

Druhé místo získal mladý a nadějný módní návrhář Pavel Dobrovolný (17 let). Student Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Helenín předvedl kolekci s názvem Labutí jezero, jeho inspirace borůvkou a rybízem pak byla fenomenální.

Konečně místo první a jeho výherkyně Mira Veselá (22 let) z Českého vysokého učení technického z Fakulty architektury. Uchvátila porotu svou inspirací citrónem. Kombinace žluté barvy, lehkého materiálu a důmyslných aplikací si vítězné místo zasloužila po právu.

FOTO: Vítězný model Miry Veselé

Vítězný model Miry Veselé inspirovaný citrónem, jeho vůní, tvarem i chutí. Zdroj: Hamé s.r.o. ( Jan Schinko jr.)

Vítězkou kategorie Oblíbenost na Facebooku vyhrála jednoznačně Zuzana Něničová (18 let) z Uměleckoprůmyslové školy v Uherském Hradišti. Její modely pod hlavičkou kolekce Jahodový vějíř z papírů a skořápek stály za to.

Nesmíme opomenout ale i jiná jména začínajících návrhářů, především pak Martina Frančka a jeho práci s materiálem a tvary, a mého osobního favorita, kolekci Her Morning Elegance umělecké dvojice Filipa Aura Menšla a Ľubici Skalské. Jejich kombinace materiálu, klasického košilového střihu modelů a jejich skvostně zpracovaný potisk inspirovaný právě ovocem si zaslouží pozornost právem.

FOTO: Modely Filipa Aura Menšla a Ľubici Skalské.

Umělecká dvojice Filip Aura Menšl a Ľubica Skalská předvedla na molu své modely jednoduchých střihů a okouzlujícího potisku. Zdroj: Hamé s.r.o. (Jan Schinko jr.)

Generální ředitel společnosti Hamé s.r.o. Martin Štrupl v závěru přehlídky ocenil nejen kvalitu české a slovenské módní branže, ale především přislíbil podporu mladých umělců a pokračování takto nevšední události ve světě módy.

Těšte se na příští rok a 2. ročník soutěže Hamé Sweet Fashion.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hamé Sweet Fashion 2013. Známe vítěze nové soutěže nadějných módních návrhářů