Menu
WomanOnly
Esoterika

Hematit se odedávna používal na krvetvorbu. Pro koho se nejvíce hodí?

Oblíbený minerál hematit uchvacuje svým kovovým leskem a poněkud tvrdým vzhledem. Odedávna mu byly připisovány účinky na krev a krvetvorbu. Co o hematitu ještě víme a pro jaké znamení zvěrokruhu se nejvíce hodí?

Jak vypadá hematit a co obsahuje

Hematit je klencový minerál, který tvoří oxid železitý. Název hematit pochází ze starořeckého slova haema znamenající krev. Původní český název tohoto kamene je krevel. Pochází z vyvřelých hornin a je podobný magnetitu, ve který se mění žíháním v oxidačním plameni. Zaujmout může svou šedou barvou a kovovým leskem. Právě proto, že obsahuje velkém množství železa, se používá k léčbě onemocnění krve a na podporu tvorby červených krvinek.

Léčivé kameny a jejich význam. Jak nám mohou prospět

Nejznámější naleziště hematitu

Hematit se těží také u nás, a to například v Hradišti nebo Horní Blatné. Dále se nachází na Slovensku, ve Švédsku, USA, Brazílii, Kanadě, Chile, Austrálii, Rusku, Číně a dalších zemích.

Pro jaké znamení zvěrokruhu se hodí hematit?

O hematitu se tvrdí, že je ideálním kamenem pro znamení Berana, Štíra a Kozoroha.

Využití hematitu

Hematit můžete nosit na těle jako šperk. Existují krásné přívěsky, náramky, náušnice a další šperky. Z hematitu se vyrábějí také drobné předměty, amulety a sošky. Už staří Babyloňané nosili tento kámen jako amulet pro dosažení úspěchu, štěstí a moci. Ve starověkém Egyptě sloužil hematit jako vstupní brána do světa záhrobí, pokládal se zemřelým pod hlavu, aby mohli snadněji odejít do říše mrtvých. V Orientu hematit zase varoval před nebezpečím a chránil panny před uřknutím a očarováním.

Léčivé účinky hematitu

Hematit velice uzemňuje a umožňuje soustředit se na tělo. Podporuje tvorbu krve a velice pomáhá při chudokrevnosti. Dodává vitalitu, energii, sílu, odolnost a posiluje nezdolnou vůli. Pomáhá ženám při silné menstruaci, po porodu nebo celkově u krvácení všeho druhu. Nemá se používat při zánětech. Nejvíce se hodí pro ženy trpící anémií.

Anémie a jak se projevuje. Které potraviny obsahují nejvíce železa?

Dobíjení hematitu

Hematit se moc nesnáší s vodou. Oplachujte jej pouze krátce, jinak jej můžete nabíjet na Slunci, případně ve společnosti silných nabitých křišťálů.

Zdroje: wikipedie, Skrytá moc drahých kamenů: J. P. Kreperát

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Hematit se odedávna používal na krvetvorbu. Pro koho se nejvíce hodí?