Menu
WomanOnly
Celebrity

Ikona sociálních sítí Kylie Jenner a její cesta mezi přední influencerky. Čím si získala svět?

Americká podnikatelka, modelka, návrhářka a také slavná influencerka. Kylie Jenner se do povědomí veřejnosti dostala především díky reality show Držte krok s Kardashians, v níž účinkovala po boku svých sester Kim, Khloé a Kourtney a dalších členů klanu Kardashian-Jenner. Následně rozjela vlastní podnikání a zařadila se mezi nejvlivnější mladé lidi na sociálních sítích. V současnosti je mimo jiné úspěšnou byznysmenkou, filantropkou a dvojnásobnou maminkou.

Kylie Kristen Jenner se narodila 10. srpna 1997 v Los Angeles. Od mala účinkovala v oblíbené reality show zaměřené na život Jennerů a Kardashianů, která běžela na stanici E! od roku 2007, a slávu své rodiny později využila k realizaci vlastních podnikatelských plánů. Svou životní cestu Kylie přibližuje v reality show Život Kylie (2017).

Televizní diváci mohli Kylie Jenner dále spatřit například v některých dílech reality show Kourtney a Khloé dobývají Miami (2010, 2013), Million Dollar Wardrobe (2012), Kourtney a Khloé v Hamptons (2014), I am Cait (2015–2016) nebo Kingin with Tyga (2015).

Kariéra

Počátky kariéry Kylie Jenner lze klást do roku 2013, kdy ve spolupráci se značkou OPI vytvořila dva odstíny laků na nehty. Ve stejném roce Kylie a její sestra Kendall informovaly o spolupráci s oděvní značkou PacSun, v rámci níž uvedly na trh několik módních kolekcí. Následovala spolupráce s firmou Pascal Mouawad Glamhouse, s níž vytvořily vlastní kolekci šperků, a později také s oděvním řetězcem Topshop.

V roce 2015 Kylie založila kosmetickou značku Kylie Cosmetics a o rok později oděvní značku Kylie Jenner Shop. Několikrát se umístila v žebříčku nejsledovanějších celebrit na Instagramu a v roce 2019 ji časopis Forbes označil za nejmladší self-made miliardářku v historii. Kylie tak předběhla do té doby nejmladšího self-made miliardáře Marka Zuckerberga. O výši jejího jmění se však v následujících letech začalo pochybovat, až se nakonec ukázalo, že její podnikání v kosmetickém průmyslu není výdělečné tak, jak je navenek prezentováno.

Vaginoplastika – tabu, módní výstřelek nebo běžná operace

Rodina a osobní život

Kylie je dcerou Kris Jenner a Caytlin Jenner (původním jménem Bruce Jenner). Její matka Caytlin v roce 2015 oznámila, že je transsexuálka, a později podstoupila tranzici. Má sestru Kendall Jenner a ze strany jedné či druhé matky také několik dalších bratrů a sester – Khloé Kardashian, Kim Kardashian, Kourtney Kardashian, Roba Kardashiana, Cassandru Marino, Brodyho Lennera, Brandona Jennera a Burta Jennera.

Navštěvovala soukromou školu Siera Canyon, od roku 2012 však byla vzdělávána doma. Maturovala v roce 2015 na střední škole Lauren Springs. V témže roce přišla se svou slavnou kolekcí rtěnek a konturovacích tužek zvanou Kylie Lip Kit a spustila placenou lifestylovou aplikaci Kylie, která jí dle odhadů vynesla miliony dolarů.

Ve věku necelých 18 let si koupila dům v luxusní čtvrti ve městě Calabasas v Kalifornii. Vila je údajně vybavena několika ložnicemi, saunou, vířivkami a bazénem.

V letech 2015 až 2017 tvořila pár s rapperem Tygou (vlastním jménem Michael Ray Nguyen-Stevenson). Nedlouho poté se dala dohromady s rapperem Travisem Scottem, s nímž má dceru Stormi Webster, narozenou v únoru 2018. Pár oznámil rozchod v září roku 2019, nicméně za nějaký čas se Kylie s Travisem opět dali dohromady a počali druhé dítě. Syn Wolf Webster se narodil v únoru roku 2022.

Kylie své první těhotenství úzkostlivě tajila. Poté, co se v médiích objevily fotografie, na níž zcela očividně skrývá těhotenské bříško, na Twitteru uvedla, že snímky byly digitálně upraveny. To vyvolalo prakticky okamžitou reakci příslušné fotografické agentury, která garantovala jejich legitimitu.

Charitativní činnost

Kylie Jenner je právem nazývána filantropkou. Věnovala několik milionů na charitu a svou popularitu na sociálních sítích využívá k dobročinným účelům.

Například v roce 2015 na Instagramu zahájila kampaň #IAmMoreThan, který byla směřována proti šikaně. Prostřednictvím této kampaně představila životní příběhy šesti lidí, kteří si prošli šikanou a následně svou negativní zkušenost proměnili v něco pozitivního.

Jak zvětšit rty pomocí make-upu? Žádný problém!

Kylie Jenner a plastické operace

O tom, zda a případně jaké plastické operace Kylie Jenner podstoupila, se vedly a stále vedou vášnivé debaty. Vše začalo v roce 2015, kdy si mladá začínající podnikatelka nechala zvětšit rty. S trochou nadsázky by se dalo říci, že rty Kylie Jenner byl posedlý celý (instagramový) svět, podobně jako byl kdysi posedlý pozadím její sestry Kim. Dokonce vznikla virální výzva #KylieJennerLipChallenge, v rámci níž si její fanynky krátkodobě zvětšovaly rty pomocí udělátka zvaného lip plunger. Sama Kylie mnoho let popírala, že by si rty nechala zvětšit uměle, a odvolávala se na sílu make-upu.

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se celé této kauzy chytila bulvární média. Začalo se spekulovat, zda Kylie podstoupila i nějaké jiné, do té doby utajované úpravy a plastické operace.

V roce 2015 Kylie ve své stejnojmenné aplikaci napsala: „Všichni si myslí, že jsem si nechala zvětšit prsa. Není to ale pravda.“ A dodala: „Pouze používám podprsenku Bombshell od Victoria’s Secret. Změnila mi život. Už jsem ji doporučila všem sestrám i kamarádkám. Je ideálním řešením, když chci větší prsa.“

V médiích i na sociálních sítích se však dodnes spekuluje o tom, zda Kylie náhodou nepodstoupila augmentaci. Dle všeobecně převládajícího názoru její hrudník přírodní není. Spekulacemi podobného rázu jsou opředeny i jiné části jejího těla, například boky nebo nos.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Ikona sociálních sítí Kylie Jenner a její cesta mezi přední influencerky. Čím si získala svět?