×
WomanOnly

Inspirace na tradiční i netradiční adventní věnce. Ať si budete dělat sami či nakoupíte

adventní věnce

Blíží se advent a obchody nabízejí nepřeberné množství zboží s vánoční tematikou. Už jste si koupila adventní věnec nebo si ho tentokrát zkusíte vyrobit? Jaké jsou letos trendy?

Hitem letošních Vánoc je bílá barva doplněná pastelovými tóny. Z předchozích let ještě doznívá velká obliba fialové i šedé a z módy nikdy nevyjdou přírodní dekorace. Většina českých domácností však na trendy příliš nedá a tradičně zdobí svůj domov do klasických vánočních barev zelené, červené, zlaté, stříbrné, modré a jejich kombinací.

Jmelí patří k Vánocům, má léčivé účinky a i v pohanství představuje magickou ochranu

Adventní věnce a svícny si můžete koupit nebo vyrobit doma. Přírodní materiály snadno nasbíráte v přírodě, procházka lesem vám navíc pomůže na chvilku zapomenout na předvánoční shon. Další materiál na výrobu pořídíte v zahradnictvích, květinářstvích, obchodech pro kutili či hobby marketech. Inspiraci naleznete v naší galerii.

Pokud nechcete utrácet a navíc časově nestíháte vyrobit si nějaký složitější adventní věnec, velkou parádu udělají např. i čtyři svíčky na talířku doplněné malými vánočními koulemi nebo větvičkou jmelí. V jednoduchosti je totiž krása. První svíčku nezapomeňte zapálit o tzv. železné adventní neděli, která letos vychází na 3. prosince. Jaké jsou další adventní tradice?

 

Vánoční trhy v Česku: kdy a kam vyrazit na ty nejkrásnější?

4.7/5 - (3 votes)
4.7/5 - (3 votes)


1 Komentář Inspirace na tradiční i netradiční adventní věnce. Ať si budete dělat sami či nakoupíte

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*