Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak často měnit povlečení? Pozor na kožní problémy!

Alena Zelová

Alena Zelová

10. 7. 2015

V posteli trávíme velkou část našeho života, proto by měla být postel kvalitní a lůžkoviny taktéž. Povlečení by mělo být čisté a to nejen z důvodu příjemné vůně. Jak často měnit povlečení?

Věděli jste, že postel je jedno z míst v domácnosti, kde se drží nejvíce špíny? Kousky kůže, vlasy, lupy, různé drobky…

Jak často měnit povlečení?

Podle různých anket lidé převážně mění povlečení jednou měsíčně. Když jsou lidé nemocní, tak o něco častěji. Přece jen jste-li nemocní a potíte se v horečkách, po chvíli vám začne povlečení zapáchat a jste rádi, když jej vyměníte a opět ulehnete do voňavých peřin.

Najdou se však i takoví, kteří mění povlečení zhruba po dvou měsících nebo někteří studenti, kteří vymění povlečení vždy na začátku nového semestru.

Odborníci radí měnit povlečení ideálně po týdnu, nejdéle po dvou týdnech.

A co lůžkoviny? Jak dlouho máte svoji peřinu nebo polštář?

I lůžkoviny by se měly jednou za čas vyměnit a ani nemluvě o vyprání. Dnes jsou již na trhu lůžkoviny, které si můžete sami doma vyprat, avšak někdy je lepší je dát do čistírny.

Jak dlouho už máte svůj polštář nebo peřinu? Ani nepamatujete? Nejen čistota, ale taky pohodlí by mělo mít rozhodující slovo ve výměně lůžkovin. Pokud je již polštář zmuchlaný, nedrží tvar, nespí se vám dobře a bolí vás hlava, jsou to signály k výměně polštáře. Zpravidla polštář bývá častěji zničen než přikrývka, proto jej měníme častěji. Přesto by se jak polštář, tak i přikrývka měly vyměnit alespoň po třech letech.

Dříve se přikrývky měnily podle roční doby. V létě to byly lehké přikrývky, naopak v zimě těžké teplé peřiny. Dnes již přikrývky většina lidí nemění, lze používat stejnou během celého roku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak často měnit povlečení? Pozor na kožní problémy!