Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak kočku zbavit blech. Jsou malé, ale zákeřné. Braňte se!

Redakce

Redakce

18. 11. 2013

Blechy jsou obtížným parazitem, ale také přenašeči některých závažných onemocnění. Mohou představovat mezihostitele některých druhů tasemnic, což způsobuje přenášení parazitů na dalšího hostitele. Blechy jsou velmi nepříjemným a nezvaným vetřelcem. Jak se jich zbavit? A kde se vůbec vzaly? Odpovíme vám v následujících řádcích.

Jestli se vaše kočka toulá venku, ostatně jako většina koček, tak blechy pochytá od ostatních koček a kocourů. Je potřeba kočku ihned „odblešit“ a nasadit obojek proti blechám, který je potřeba pravidelně měnit a nesundávat.

Pokud máte kočku pouze doma, tak je pravděpodobné, že máte blechy u v bytě/domě. Zkontrolujte místa pod kobercem, rohy místností atd. Blechy poznáte tak, že si do rohů kladou vajíčka.

Jak vykoupat kočku? Někdy to je těžký boj

V případě výskytu blech, je potřeba myslet na to, že na samotném zvířeti žijí pouhá 3% a zbytek žije v okolí. Blecha se na kočce pouze nakrmí a vajíčka klade jinam. Takže v případě, že se u vás doma objeví blechy, je nutné důkladně vyčistit byt, aby se blechy znovu nevylíhly.

Vajíčka mohou být zapadaná mezi parketami, v koberci, peřinách, atd. Je potřeba vše vyprat, zbytek vystříkat insekticidem, který by měl působit na všechna vývojová stádia blech. Vše provádějte opakovaně. Po vyluxování by se měl hned zlikvidovat pytlík od vysavače.

Tip:

  • Největší pozornost věnujte pelíškům, škrábadlům, oblíbeným kočičím místům a okolí misek.
  • Velmi účinná je Stronghold nebo Advocate. Působí proti vnitřním i vnějším parazitům.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak kočku zbavit blech. Jsou malé, ale zákeřné. Braňte se!