Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak léčit bolest v krku? Zkuste jen domácí suroviny

Redakce

Redakce

26. 10. 2017

S bolestí v krku se občas potýká každý z nás, většinou bývá spojována s pouhým nachlazením, chřipkou nebo angínou. Jestliže je váš krk zarudlý nebo bolí více dní, zajděte k lékaři. Avšak při pouhém nachlazení si můžete pomocí několika starých babských rad pomoci sami.

Stará známá klasika

Tímto zázračným nápojem nás léčily už babičky. Nakrájejte půl centimetru zázvoru na tenké plátky a zalijte 250 ml vroucí vody. Nechte pět minut louhovat a poté zázvor vytáhněte.

Ve chvíli, kdy čaj zchladne tolik, abyste v něm mohli bez bolesti nechat strčený prst, přidejte jednu nebo dvě lžičky medu (tím, že nedáte med do horké vody, neznehodnotíte prospěšné látky v něm obsažené).

Jestliže již dnes nebudete nikam cestovat nebo vás nečeká práce, můžete do čaje přidat panáka slivovice.

Co pomůže na bolest v krku a při polykání? Nejen babské rady!

Vylepšená klasika

Tento domácí léčivý produkt na bolest krku je třeba vyrobit s předstihem, proto se do něj můžete pustit už na počátku chřipkového období.

Stačí smíchat malou sklenku medu s 2 cm zázvoru pokrájeného na tenké plátky, uzavřít a schovat do temna a chladu. Zázvor pustí vlastní šťávy a med se stane více tekutý. Díky cukru a chuti zázvoru vytvoříte poměrně sladký sirup.

Tuto směs můžete rovněž přidat do čaje, ale i zde platí pravidlo s prstem.

Zahřátí zvenčí

Na šátek nalijte zředěnou slivovici a krk přes noc zavažte.

Letní bolest v krku. Jaké nástrahy přináší teplé počasí pro náš imunitní systém?

Česnek

Vyzkoušet můžete i zvýšenou konzumaci česneku. Má protizánětlivé účinky, a to zejména syrový. Připravit si můžete například klasickou česnekovou pomazánku, nebo zdravější verzi. Na tu budete potřebovat 1/2 menšího celeru, 4 stroužky česneku a 150 g bílého jogurtu.

Celer a česnek nastrouhejte na jemno a smíchejte s jogurtem, můžete dochutit solí. Podávejte s čerstvě nasucho udělanými topinkami.

Neopomíjejte další příznaky

Nezapomínejte, že ne všechny nemoci lze vyléčit doma a máte li více příznaků než jen bolest v krku, navštivte lékaře. I kdyby vám nemělo být nic vážného, vaše zdraví za čas strávený v čekárně stojí.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak léčit bolest v krku? Zkuste jen domácí suroviny