Menu
WomanOnly
Nemoci a jejich příznaky

Jak léčit suchý kašel. Nejen babské rady, které pomohou

Redakce

Redakce

8. 4. 2014

Kašel je projevem infekce dýchacích cest. Je jedním z prvních indikátorů blížící se chřipky. Kašel je nutné léčit již od jeho prvních příznaků. Neléčený kašel může vést k vážným zdravotním komplikacím. 

Navštivte vašeho lékaře

Na tlumení suchého kašle můžete v lékárnách zakoupit různé druhy léčivé medicíny. Nejčastěji lék zakoupíte v podobě sirupu, ale je také k dostání v podobě pastilek, kapslí, tabletek..

Avšak před koupí medikamentu vám doporučuji navštívit vašeho lékaře, který vám po prohlídce doporučí ten správný lék pro vás. Budete mít tak jistotu, že se proti kašli bráníte tou správnou volbou a účinek tak bude zaručený.

Zůstaňte v pohodlí domova

Zůstaňte v posteli, vypoťte se. Vezměte si v práci pár dní volna a vyspěte se z toho. Tělo potřebuje klid, aby se mohlo rychle a účinně bránit bakteriím, které napadají váš organismus.

Léčbu kašle můžete i doplnit o následující rady:

Tekutiny

Přijímejte dostatek tekutin – čaje, ovocné sirupy, čirou vodu. Je důležité, aby tyto tekutiny měly pokojovou teplotu. Avšak vyhněte se konzumaci mléka, či kávy s mlékem, které zahleňují.

Mentol

Nakupte si mentolové bonbony, které vám při léčbě suchého kašle budou rychlým pomocníkem od záchvatu, který suchý kašel občas vyvolává.

Pára

Pára je účinný prostředek na odstranění kašle. Snadno si ji doma můžeme vyrobit. Uvařte vodu, vroucí ji nalijte do hrnce, nakloňte obličej k hrnci a přehoďte si přes hlavu utěrku. Dopřejte této horké lázni pět až deset minut. Účinek okamžitý a zaručený.

Vlhké prostředí

Nevyskytujte se v suchém a kouřem zaplněném prostředí. Pro správnou a rychlou léčbu suchého kašle je nutné se pohybovat v prostředí s vlhčím vzduchem. Toho docílíte pravidelným větráním, květinami v místnosti či zvlhčovači vzduchu. Prospět vám může i krátký pobyt venku.

Sádlo

Jednou z babských rad proti léčbě kašle je husí sádlo či med. V případě husího sádla je tato rada správná, ale v případě medu buďte opatrná! Med má sice léčivé účinky, ale v řadě případech spíše ke kašli dráždí, než-li ho zbavuje.

Ohodnoťte tento článek:
2,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak léčit suchý kašel. Nejen babské rady, které pomohou