Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Jak mít perfektní nehty? Udělejte si gelové či akrylové nehty doma!

Ruce jsou naší vizitkou, proto každá žena touží, aby ty její byly stále upravené. Mnohé z nás tak podlehly kouzlu umělých nehtů. Co když se vám však za ně nechce utrácet v salónech? Zkuste si je udělat sama doma! S kvalitními pomůckami to bude jednodušší, než si myslíte.

Co s lámavými nehty?

Ne všichni mají to štěstí, že jim příroda do vínku nadělila pevné a krásné nehty. Proti třepení a lámání se dá bojovat mnoha způsoby, ať už jde o různé krémy či doplňky stravy. To ovšem výrazně pomůže jen tehdy, pokud vám opravdu nějaký vitamín chybí.

Slabé nehty jsou často dány geneticky, navíc s věkem se jejich kvalita zhoršuje. Proto stále více žen sahá po moderním řešení v podobě umělých nehtů. Ty vám zajistí neustále upravený vzhled vašich rukou a zároveň vám ušetří spoustu času, který byste péčí o nehty strávila.

Jak udržovat gelové nehty. Víte, jaká je nejlepší délka a čemu se vyhýbat?

Jak na umělé nehty doma

Nevýhodou umělých nehtů je, že samozřejmě nejsou zadarmo – návštěva nehtového studia, do kterého se budete muset vypravit alespoň jednou za měsíc, vás minimálně na pár stovek vyjde. Umělé nehty si však při troše zručnosti dokážete vyrobit sama doma, což pro vás bude levnějším i pohodlnějším řešením.

Se sháněním pomůcek si nemusíte příliš lámat hlavu, na začátek si stačí pořídit jednu z tzv. startovacích sad, kde najdete vše potřebné. Kvalitní sady seženete například na Nehtyprofi.cz. V tomto e-shopu specializovaném na příslušenství na modeláž nehtů pak dokoupíte i materiál, případně další doplňkové pomůcky.

Gelové, anebo akrylové nehty?

Umělé nehty však nejsou jenom jedny. Jistě jste slyšeli o nehtech gelových, které spočívají v tom, že se na nehty vytvrzuje speciální gel, a to pomocí UV lampy či modernější LED lampy. Pokud se nechcete hned vrhnout na gelové nehty, můžete nejprve vyzkoušet tzv. gel-laky, které se na nehty nanášejí jako běžný lak, ovšem díky obsahu gelu a jeho vytvrzení UV či LED lampou vydrží bezchybné až dva týdny.

„Gelovkám“ však na paty šlapou akrylové nehty. Na jejich aplikaci budete potřebovat nikoli speciální lampu, ale tzv. liquid, což je vytvrzovací prostředek na akryl. Akrylové nehty jsou pevnější a bytelnější než gelové, rovněž jejich odstraňování je jednodušší. Na druhou stranu nepůsobí tak přirozeně jako gelové nehty. Naše vlastní nehty pod akrylem navíc špatně dýchají, citlivé osoby na mykózy by se jim proto měly vyhnout.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak mít perfektní nehty? Udělejte si gelové či akrylové nehty doma!