Menu
WomanOnly
Zábava a volný čas

Jak nejlépe fotit selfee? Máme tipy, s kterými vždy budete vypadat skvěle

Asi nejrozšířenějším fenomenem internetových sociálních sítí jsou už několik let selfie. Hlavně starší generace ale pořád tápou, co vlastně ta selfie je. Přitom se s ní setkávají každý den a možná už jí sami někdy udělali. Buďte díky nám zase o něco chytřejší a přečtěte si, co to je selfie, jak ji správně udělat a proč je tak populární.

Co je to selfie

Slovíčko selfie je odvozeno od anglického slova self, tedy já, nebo vlastní. Pokud ani to vám stále nenapovědělo co, že to ta selfie je, jedná se o fotografii, která je vlastně novodobou obdobou autoportrétů z renesančních dob. Člověk pořizující selfie tedy vezme do ruky digitální fotoaparát nebo mobilní telefon a vyfotí sám sebe ze vzdálenosti, kterou mu vlastní ruka dovolí.

Na selfie ale zdaleka nemusíte být vyfocena jen vy sama, v poslední době se rozmohly skupinové selfie, kdy se za fotografa postaví libovolné množství focených lidí. Takhle vznikají selfie, na kterých je i několik desítek tisíc lidí, tvoří je totiž zpěváci na svých koncertech. Tak co jste i vy součástí nějaké selfie, ať už solo, nebo skupinové?

Jen dočasná záležitost? Ale kdeže!

Možná si říkáte, že selfie je pouze dočasnou záležitostí, která časem vyšumí, jako většina internetových trendů. Selfie je ale jiná a jen tak z našich životů nevymizí, je to tiž ohromě praktická! V životě máme mnoho nezapomenutelných okamžiků a v mnoha situacích nemáme po ruce stativ nebo někoho kdo nás vyfotí. Pak přichází na řadu selfie.

Navíc vznikají nové a nové typy selfie, které ozvláštňují obyčejné každodenní autofotografie. Před pár měsíci například přišly do módy selfie, které byly pořizované těsně po sexu. Sociální sítě tak zaplavily obrázky šťastných rozcuchaných párů, které se do tohoto nejmodernějšího selfie projektu zapojily. Potom se vám zdají obyčejné nebo skupinové selfie jako úplně normální věc.

Selfie nefotí jen teenageři

Myslíte si, že selfie fotí pouze mladí a bláznivý teenageři? Tak to se šeredně mýlíte. Selfie jsou čím dál tím oblíbenější i u dospělých, kteří samy zjistili, že selfie je docela praktická záležitost. Selfie si nemůžou vynachválit ani modelky, zpěváci, herci a dokonce i tanečníci. Ti totiž žijí tak hektický život, že zkrátka nemají čas hledat kdo by je vyfotil v téhle unikátní chvíli, kterou nechtějí zapomenout.

Jak udělat perfektní selfie

Říkáte si, že byste nějakou tu selfie vyzkoušela udělat, ale máte pocit, že vaše selfie fotky stále nejsou to pravé ořechové? Nevěšte hlavu, jde jen o cvik a my vám navíc dáme pár tipů, jak na to. K vašemu snažení si pusťte písničku od skupiny Chainsmokers – Selfie, uvidíte, že vám to půjde hned lépe, navíc ve videoklipu najdete inspiraci.

Typy na perfektní selfie

1. Najděte to správné světlo

Pokud chcete, aby vaše fotka vypadala mysticky, pak si stoupněte tak, abyste selfie pořizovala proti světlu. Tak na fotografii vytvoříte tajemnou atmosféru. Naopak focením od světla získáte ostrou fotografii, která bývá perfektní, jako profilový obrázek.

2. Natáhněte ruku, ale i krk

Až budete opět fotit selfie, nezapomeňte pořádně natáhnout ruku, jedině tak totiž dokážete vyfotit krásnou selfie. Záleží také na tom, abyste měla krásný dlouhý krk a hlavu zpříma. Na selfie byste měla působit sebevědomě, toho dosáhnete právě pokud budete držet hlavu zpříma.

3. Zkoušejte různé úhly

Jak už bylo řečeno, selfie je hlavě otázkou  cviku. Nebojte se experimentovat, pokud se vaše fotografie nepovede, prostě jí smažete a nikdo jí nemusí vidět. Foťte se z nejrůznějších horizontálních i vertikálních úhlů. Zkoušejte fotit sefie na výšku i na šířku. Zkrátka se nebojte vůbec ničeho!

5. Zapomeňte na duck face

Jediná grimasa, které byste se opravdu měla vyvarovat, je takzvaný duck face. Ten už je totiž dávno přežitou záležitostí a byla byste pro smích. Kachní zobáček sice už nefrčí, ale s klasickou pusinkou určitě sklidíte úspěch! Pošlete i vy někomu selfie pusinku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak nejlépe fotit selfee? Máme tipy, s kterými vždy budete vypadat skvěle