Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak očistit lymfatický systém? Je to nejlepší prevence angíny a dalších nemocí

Adéla Lišková

Adéla Lišková

6. 5. 2016

Trápí vás časté angíny? Pak vězte, že to, co není v pořádku, je váš lymfatický systém. Ten se spolu se slezinou stará o to, aby byly z vašeho těla odvedeny nečistoty. Jak ale očistit jej samotný?

Lymfatický systém je složen z lymfatických cév, kterými proudí tekutina zvaná lymfa, jež z orgánů odvádí různé chemické látky, které přijímáme z potravy. O jejich vychytávání a posléze vylučování z těla se starají lymfatické uzliny. Důležitost funkce lymfatického systému tak nelze rozporovat.

Slezina

Se správným fungováním lymfatického systému působí činnost dalšího orgánu – sleziny. Je zodpovědná ze jeho čištění, čímž zároveň ovlivňuje náš imunitní systém. Kromě toho se rovněž podílí na krvetvorbě a to tím, že odstraňuje staré červené krvinky.

Pokud je lymfatický systém zanesený, nedostatečně nás chrání před škodlivinami a my jsme tak častěji nemocní. Kontrolkou, podle které můžete poznat, že něco není v pořádku, jsou přitom vaše madle.

Slezina. Co značí její bolest a jak poznáme, že je s ní něco v nepořádku?

Jak poznat problém?

Pokud vás bolí madle, máte stažené hrdlo, špatně se vám mluví, případně trpíte dalšími potížemi v oblasti krku, pravděpodobně je chyba ve vašem lymfatickém systému – je přetížený a zanesený. Doktor vám v tomto případě může předepsat antibiotika. Ty vám sice pomohou proti bolestem, ale příčinu problému nevyřeší.

Lymfa a hormony

Lymfatický systém ovlivňuje celou hormonální soustavu, zejména může způsobit problémy se štítnou žlázou. Narušení toku lymfy přispívá ke vzniku bulek, cyst a dalších útvarů v kůži. Lymfa proudí těsně pod kůží, a tak její tok narušují chirurgické zákroky a zranění, ale také běžné věci jako vytrhávání chloupků, zejména v podpaží.

Lymfatickému systému obecně neprospívá braní jakýchkoli hormonů, ať už se jedná o antikoncepci, léky na štítnou žlázu či léky proti vedlejším účinkům menopauzy. Jedná se totiž o umělé hormony, které brzdní tvorbu těch přirozených.

Jak lymfu očistit?

Nejlepší dobou na očištění lymfatického systému jsou letní měsíce, případně září. A jak na to? Na lymfatický odpad působí doslova jako magnet sůl. Proto nejprve ráno vypijte sklenici solného roztoků, který pomůže přitáhnout nečistoty do střev a následně je vyprázdnit.

Po této proceduře bude tělo čistější, ovšem značně odvodněné. Potřebnou hydrataci mu dodejte šťávou z citrusů, kterou vyrobíte podle následujícího receptu.

Citrusová šťáva

Budete potřebovat 900 gramů čerstvě vymačkané grepové šťávy, 200 gramů čerstvě vymačkané citronové šťávy, 250 gramů čerstvě vymačkané pomerančové šťávy, a dále 2 litry neperlivé vody.

Vše smíchejte a půl hodiny poté, co jste měli solný roztok, vypijte čtvrt litru šťávy. Následně vypijte každou půl hodinu další čtvrtlitr, přičemž pokračujte do doby, než spotřebujete celé množství. Celý den nic nejezte. Jestli to nevydržíte, dovoleny jsou pomeranče a grepy.

Tuto detoxikační kůru opakujte tři dny za sebou. Nebude to žádný med, ovšem když to zvládnete, tělo se vám mnohonásobně odmění. Další dny se snažte jít opatrně, hlavně hodně zeleniny, abyste tělo zase pomalu zvyklo na normální stravu.

Ohodnoťte tento článek:
1
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak očistit lymfatický systém? Je to nejlepší prevence angíny a dalších nemocí