Menu
WomanOnly
Zdravá výživa a stravování

Jak odstranit kalorie z kávy? Upravte svůj rituál a zhubněte!

Redakce

Redakce

1. 5. 2017

Dát si šálek lahodné kávy patří k rituálům každého dne u nejednoho člověka. Ráno při snídani, po obědě nebo odpoledne s kamarádkou v oblíbené kavárně. S mlíčkem či bez, sladkou nebo hořkou. Jak odstranit kalorie z kávy? A víte, kolik má káva kalorií?

Snažíte se zhubnout, ale kila ne a ne jít dolů. Napadlo by vás, že možná na vině může být i vaše oblíbené kafíčko? Nejen, že vás zahřeje a dodá vám potřebnou energii, ale dokáže vám přidat i poměrně dost kalorií. V tomto článku vám nabídneme srovnání nejoblíbenějších druhů kávy a informace o počtu kalorií, které obsahují. Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik zbytečné energie přijde s porcí šlehačky nebo sirupu navíc? Nyní budete vědět, kolik kalorií, kofeinu i tuku nejoblíbenější teplé nápoje obsahují a jako bonus se dozvíte i to, jak kalorie snížit, aby byla káva lehčí a zdravější.

Přehled kalorií jednotlivých druhů kávy a čokolády:

1. Horká čokoláda se šlehačkou a kalorie

Čokoláda se šlehačkou a plnotučným mlékem obsahuje 293 kalorií, 18 g tuku a 9 mg kofeinu. Velký nápoj obsahuje stejně kalorií jako tři hot dogy. Jestliže si dáte navrch ještě bílou čokoládu se smetanou, dostanete se na hodnotu 719 kalorií. Trochu snížit můžete energetickou hodnotu použitím odstředěného mléka, ale vždy se bude jednat o kalorickou bombu.

Chai latte kalorie

Chai latte

2. Chai latte a kalorie

Zdánlivě nevinný horký nápoj obsahuje s plnotučným mlékem 272 kalorií, 8 g tuku a 50 mg kofeinu. Jedná se o kořeněný čaj s mlékem a ve skutečnosti obsahuje více kofeinu než kobliha.

Horká čokoláda kalorie

Horká čokoláda

3. Horká čokoláda a kalorie

Samotná horká čokoláda bez mléka či šlehačky má 250 kalorií. 10 g tuku s plnotučným mlékem a 9 mg kofeinu. Zdravější verze je bez mléka či šlehačky nebo s odstředěným mlékem.

Caffe Mocha kalorie

Caffe Mocha

4. Caffé Mocha a kalorie

Caffé Mocha s plnotučným mlékem obsahuje 177 kalorií, 8,5 g tuku a 75 mg kofeinu. Tvoří ho espresso, mléko a trochu čokoládového sirupu. Každá porce sirupu ale obsahuje 82 kalorií. Nad tím byste měli rozhodně popřemýšlet dříve, než si tuto kalorickou bombu objednáte.

Mléčná káva kalorie

Mléčná káva

5. Mléčná káva a kalorie

Mléčná káva s plnotučným mlékem obsahuje 147 kalorií, 8 g tuku a 130 mg kofeinu. Na jeden díl espressa připadnou dva díly mléka. Jestliže chcete sladit, nezapomeňte, že kostka cukru přidává asi 20 kalorií.

Caffé Latte kalorie

Caffé Latte

6. Caffé latte a kalorie

Oblíbené Caffé latte s plnotučným mlékem obsahuje 142 kalorií, 8 g tuku a 75 mg kofeinu. Obsah kalorií je možné snížit tak, že vyzkoušíte tzv. hubené latte. Jedná se o směs jemně vyšlehaného mléka a kávy espresso. Kdo má v oblibě přidávat si do latte lahodný sirup, musí na něj při dietě zapomenout. Kávu můžete dosladit i sladidlem stévie, která je takřka bez kalorií.

Cappuccino kalorie

Cappuccino

7. Cappuccino a kalorie

Cappuccino s plnotučným mlékem a cukrem má 127 kalorií, 7 g tuku a 75 mg kofeinu. Snížit kalorie můžete tím, že nebudete sladit a použijete odstředěné mléko, které je i tak stále hodnotným zdrojem bílkovin. Cappuccino se skládá z 1/3 espressa, 1/3 mléka a 1/3 mléčné pěny.

60 dní bez cukru. Zhubněte a poznejte další výhody, proč nejíst cukr

Espresso kalorie

Espresso

8. Espresso/černá káva a kalorie

Bez mléka a cukru má 2 kalorie, 0 g tuku a 75 mg kofeinu na 25 ml. Je prakticky bez kalorií a tuku a je to nejlepší volba pro vaši ranní či odpolední kávovou pauzu. K espressu byste měli automaticky dostat sklenici vody k doplnění tekutiny, a pokud ne, požádejte si o ni.

Turecká káva kalorie

Turecká káva

9. Klasická turecká káva a kalorie

Turek je prakticky bez kalorií i tuku. Spolu s espressem se řadí k těm nejdietnějším. Patří mezi nejoblíbenější kávu v České republice. S mlékem a cukrem už ale kalorie i tuk rapidně přibývají.

Káva má v sobě více antioxidantů než ovoce či zelenina a je největším zdrojem molekul, které chrání před rakovinou a srdečními chorobami. Podle některých studií snižuje pití kávy riziko cirhózy jater a působí preventivně proti Parkinsonově chorobě. Káva tedy může být i zdraví prospěšná, ale ne vždy je prospěšná i našim kilům. Naučte se pít takovou kávu, abyste zhubli.

Ohodnoťte tento článek:
2,7
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak odstranit kalorie z kávy? Upravte svůj rituál a zhubněte!