Menu
WomanOnly
Domácnost

Jak ozdobit džíny doma? Zkuste si je vyšisovat!

Redakce

Redakce

17. 6. 2014

Džínovina je nestárnoucí materiál, který se snad nikdy neokouká. V kurzu jsou zejména džíny světlé barvy nebo tzv. vyšisované džíny. Pokud se vám nechce shánět džíny nové, můžete si je vyrobit samy doma . A nejen džíny. Vyšisovaný, nebo také sepraný, vzhled bude slušet i vašem šortkám, košili nebo džínové bundě.

Co budete potřebovat?

  • Džíny nebo jiný kousek oblečení světlejší barvy
  • Bělidlo
  • Gumové rukavice, gumičky
  • Kbelík
  • Starší kartáček na zuby
  • Vodu

Jak džíny vyšisovat?

Nejprve je důležité zvolit správný odstín džínů. Džíny by měly být světlejší barvy a pokud budete odbarvovat poprvé, je dobré zkusit si tento postup nejdříve na nějakém starém kousku oblečení.

Nasaďte si gumové rukavice a vložte džíny do kbelíku, který předtím naplníte teplou vodou a 2 odměrkami bělidla. Džíny by měly být ve vodě ponořené celé a ponechané v kbelíku cca 5 – 10 minut. Můžete je také svázat gumičkami, abyste docílili nestejnoměrného vyšisování. Neustále sledujte, jak se postupně barva mění a když mají džíny požadovanou barvu, vyjměte je z vody.

Pokud je třeba džíny na některých místech „doladit“, použijte starý kartáček na zuby, na který naneste trochu bělidla a džíny na těch místech chvíli drhněte.

Poté džíny osprchujte nebo vyperte a nechte osušit. Případné nedostatky lze opět doladit kartáčkem či rozprašovačem nebo celý proces případně opakovat, dokud nedocílíte toho správného vyšisování.

Jak na OMBRÉ džíny?

Technika ombré spočívá v postupném obarvování. Určitě jste už slyšely o tomto trendu v barvení vlasů, proč ale zůstávat jen u vlasů?

Ombré džíny si vytvoříte tak, že část, kterou chcete odbarvit (resp. vybělit) ponoříte do kýble s bělícím přípravkem a vodou (poměr a dávkování naleznete na obale sava nebo bělidla). Kalhoty zafixujete v požadované poloze (můžete je upevnit např. kolíčky k sušáku na prádlo a kýbl umístit pod sušák) a necháte působit tak dlouho, dokud nebude část ponořených džín vybělená. Pak už stačí džíny jen vyprat a nechat usušit.

Skvěle budou vypadat také ombré kraťasy, ombré košile nebo třeba ombré taška na nákup. Popuste uzdu své fantazii a nebojte se trochu experimentovat!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak ozdobit džíny doma? Zkuste si je vyšisovat!