Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak pečovat o šedivé vlasy, aby byly stále krásné?

Dávno jsou pryč doby, kdy si ženy, ale i muži začali barvit vlasy ihned poté, co objevili první šediny. Do módy se pomalu, ale jistě vrací přirozenost, a to nejen pokud jde o líčení nebo například ochlupení. Přirozeně šedivé vlasy dnes zkrátka nepředstavují nic, co by bylo nutné úzkostlivě tajit. S tím vyvstává i celá řada nových otázek: Jak se o šedé vlasy starat? Komu šedé vlasy sluší? A jaký střih je pro šedivé vlasy nejlepší? Pojďme se na ně nyní pokusit odpovědět.

Bílá, stříbrná nebo šedá? Napoví barva vlasů v dětství

Ještě před tím, než se první šedivé vlasy vůbec objeví, lze poměrně přesně odhadnout, jaký odstín budou mít. Vše se totiž odvíjí od toho, jakou barvu měly vlasy v dětství. Blond se s největší pravděpodobností změní na bílou, rezavá a hnědá na stříbrnou se zlatavými tóny a černá na tmavší šedou.

Jak správně pečovat o vlasy? Bez pravidelné péče vám kadeřník nepomůže!

Správná péče o šedé vlasy

Nyní se dostáváme k té nejdůležitější otázce. Šedé vlasy, tedy vlasy bez pigmentu, mají tendence k vysušování, ztenčování a někdy i žloutnutí. Jak o šedé vlasy pečovat, abychom těmto nežádoucím jevům zabránili?

1. Hydratujte

Šedivé vlasy bývají sušší než vlasy s pigmentem, protože olejové žlázy, které se nacházejí na pokožce hlavy, s postupujícím věkem vylučují stále menší množství oleje. Jak jim pomoci? Zařaďte do své rutiny v péči o vlasy různé olejíčky, například jojobový, avokádový nebo mandlový. Jednou za čas před mytím vlasů olejíček vmasírujte do pokožky hlavy a nechte několik hodin působit. Šedé vlasy díky tomu nebudou působit mdle a matně. Nedoporučuje se však oleje používat do délek suchých vlasů, jelikož by paradoxně mohly mít opačný efekt.

Rovněž je vhodné začít používat hydratační šampon, kondicionér a masku na vlasy, kterou stačí aplikovat jednou až dvakrát týdně. Po každém mytí by se vlasy měly vysušit středně teplým vzduchem. Pokud vás fénování nebaví, vysušte vlasy alespoň u kořínků – předejdete tak narušení mikroflóry a zapaření pokožky hlavy.

Jojobový olej na problematickou pleť či suché vlasy. Proč tak pomáhá?

2. Dodejte objem

První šediny sice mívají podobu nepoddajných drátků, nicméně s přibývajícím věkem se vlasy ztenčují a tím ztrácejí na objemu. Aby stále působily pěstěným dojmem, je třeba jim trochu pomoci. Nabídka produktů pro větší objem je velmi široká. Největší službu vám udělají přípravky, které objem vlasů zvětší a zároveň je hydratují a vyživí.

3. Zabraňte žloutnutí

Vlasy bez pigmentu jsou více porézní, proto se do nich mnohem snadněji dostanou látky z okolního prostředí, například kouř, chemické látky, minerály z vody apod. To může způsobit nevzhledné žloutnutí. V tomto případě pomůže lázeň z minerální vody a jablečného octa nebo speciální šampon, který vlasům navrátí stříbrný nádech. Tento šampon, známý pod označením „fialový“, však používejte jen párkrát do měsíce, aby se vlasy příliš nevysušily.

Jaký účes pro šedivé vlasy?

Střih vlasů je další věc, kterou se nevyplácí podceňovat, a to platí jak pro ženy, tak pro muže. Šedivé vlasy totiž často působí zanedbaně, pokud nejsou pravidelně zastřihované. Nejvhodnější jsou účesy s čistými liniemi. Naopak nevhodné je přílišné prostřihování či střih pomocí žiletky – takový účes by působil roztřepeně a neupraveně.

Komu sluší přirozeně šedé vlasy?

Přirozeně šedivé vlasy sluší každému. Pokud vlasy zešediví věkem, získají takový odstín, který odpovídá našemu typu. Budou se tedy hodit k našim očím, odstínu pokožky apod. Pokud se o své šedé vlasy budete správně starat, nebudou o nic méně krásné než vlasy s pigmentem.

Nejlepší henna na vlasy. Jak si obarvit vlasy přírodním způsobem a na co dávat pozor?

Jak přejít na přírodní šedou barvu?

Přechod na přirozeně šedivé vlasy může být trochu komplikovaný, pokud jsme se dosud barvili syntetickými barvami. Nechat barvu jen tak odrůst totiž většinou nepřipadá v úvahu. Jaké jsou v tomto případě možnosti?

Namísto permanentní barvy lze začít používat barvu semi-permanentní. Ta překryje asi jen 70 % šedin, protože se z důvodu absence amoniaku nedostane do hloubky vlasu a postupně se sama vymyje. Další možností je melír. Díky světlejším proužkům v původní barvě se šediny ztratí. Ve chvíli, kdy budete mít zhruba 70 % vlasů šedivých, můžete s melírováním přestat a přechod nebude nijak zvlášť výrazný.

Jak podtrhnout krásu šedých vlasů?

Šedivou barvu vlasů podtrhne především černá, vínová, safírově modrá a tmavě fialová barva. Z šatníku je naopak dobré vyřadit kousky v zemitých barvách, jako je například béžová nebo khaki, v nich lidé s šedými vlasy působí vybledle.

Chybu neuděláte, ani když se začnete více zaměřovat na líčení. Šedivé vlasy totiž často způsobují, že obličej vypadá mdle, zvláště u žen, které nemají příliš výrazné rysy. I v líčení platí, že je lepší se vyhnout odstínům béžové, popřípadě hnědé. Vhodné jsou krémové produkty v růžových, meruňkových či broskvových barvách.

Ohodnoťte tento článek:
4,6
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak pečovat o šedivé vlasy, aby byly stále krásné?