Menu
WomanOnly
Krása

Jak používat samoopalovací krém? Skvrnám se vyhněte správnou aplikací

Plesová sezóna je v plném proudu a vaše pokožka je v šatech bledá? Vyzkoušejte samoopalovací krém. Přinášíme spolehlivý návod, jak krém použít bez vzniku nežádoucích oranžových skvrn!Spousta žen má z používání samoopalovacího krému strach. Pokud budete postupovat podle našeho návodu, nemusíte mít obavy.

Krok číslo 1: Vyberte ten správný samoopalovací krém

K dostání je spousta značek, různé typy a konzistence. Jak si tedy vybrat ten správný krém? Na trhu jsou krémy s pumpičkou, ty se rychle vsakují a dávají vám více kontroly nad nanášením. Dále můžete koupit rozstřikovací krém, ten je relativně jednoduchý na nanášení a rychle se vsakuje. Záleží tedy jen na vás, s jakým typem se vám bude lépe manipulovat.

Mějte na paměti, že čím tmavší odstín si koupíte, tím méně přirozeněji budete vypadat. A jaká je cena? Nejlevnější krémy pořídíte v drogerii za zhruba 200 – 250 Kč. Pokud se ale rozhodnete investovat do opravdu kvalitního přípravku, cena se může vyšplhat až ke dvěma tisícům korun.

Krok číslo 2: Připravte pokožku k aplikaci

Když máte vybraný ten správný krém, připravte se na nanášení. Před ním si dejte koupel a použijte tělový peeling, pak se bude krém rovnoměrně vsakovat a zamezíte tím vzniku nežádoucích skvrn.

Po koupeli nenanášejte tělové mléko. Je nutné, aby pokožka byla suchá. Výjimkou jsou pouze lokty nebo kotníky, kde by byla pokožka až příliš suchá. Nyní si dokonale vysušte tělo a můžete jít nanášet!

Krok číslo 3: Nanášejte samoopalovací krém

Na nanášení budete potřebovat tři věci. Kromě krému si připravte také mobil s nastavenými stopkami a malý kartáček na mytí rukou. Naberte na ruce krém a začněte ho nanášet od nohou směrem nahoru. Krém nenanášejte na prsty, patu a spodní část chodidel.

Dejte pozor, abyste krém dobře rozetřely u kotníků, tam velmi často vznikají skvrny. Na mobilu si stopujte čas a každé 4 minuty si umyjte mýdlem ruce a kartáčkem si vyčistěte nehty, čímž zabráníte vzniku oranžových rukou. Nyní postupujte vzhůru. Krém jemně naneste také v podpaží.

Krok číslo 4: Čekejte

Nyní vám nezbyde nic jiného než čekat na výsledek. Po nanesení na sebe nic neoblékejte aspoň čtvrt hodiny a využijte čas třeba k lakování nehtů. Potom další 2 až 3 hodiny doporučujeme nosit černé oblečení.

Krok číslo 5: Co dělat, když se vám vytvořily skvrny?

Pokud jste na vaší pokožce našla několik skvrn, není to žádný problém. Stačí si nachystat pastu ze zažívací sody a vody. Tu naneste na houbičku a skvrnu tím krouživými pohyby pomažte.

Pokud doma zažívací sodu nemáte, stačí vymačkat šťávu z citrónu. Tady ale dávejte pozor! Z houbičky vám nesmí stékat, tak byste si vytvořila další problém, jelikož by vám stíkající kapky vytvořily na pokožce světlou čáru.

Jak často opakovat tento proces? Pokud si chcete zachovat sexy opálení, krém nanášejte každé 2-3 dny.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak používat samoopalovací krém? Skvrnám se vyhněte správnou aplikací