Menu
WomanOnly
Esoterika

Jak požádat o pomoc anděla strážného a jaké archanděly známe?

Říká se, že každý má svého anděla strážného. A zejména to platí pro děti, nevinné duše, které je třeba nejvíce ochraňovat. Když se ocitneme v nesnázích a není nám v životě dobře, můžeme se obrátit s prosbou o pomoc na některého z archandělů, kteří tu jsou pro nás. Jaké archanděly známe a s čím nám mohou pomoci?

Jak požádat anděly o pomoc

Ať už máte křesťanské kořeny nebo ne, vždy můžete požádat o pomoc strážného anděla. Jedná se o nadpřirozenou bytost, která chrání člověka po celý jeho život. Mezi takové strážné anděly můžeme počítat archanděly, kteří se vyskytují v biblických textech. Jejich počet se v náboženských textech liší, ale známe až patnáct těchto archandělů. Mezi nejznámější patří archanděl Michael, archanděl Uriel, archanděl Gabriel nebo archanděl Rafael. Pojďme si je nyní představit blíže a trochu se s nimi seznámit. Pokud některého z nich budete potřebovat, stačí ho jen zavolat a poprosit o pomoc.

Jak poznat přítomnost anděla

Přítomnost anděla poznáte podle zvláštního příjemného a hřejivého pocitu u srdce, vnímání lehkého vánku jakoby mávnutím křídel, nečekaných nápadů v mysli, podle nalezených pírek na místech, kde se nemohou jen tak vyskytovat práci nebo podle zvláštní a příjemné vůně. Říká se také, že přítomnost andělů poznáme podle různých znamení kolem sebe, kterých si můžeme všímat. Také podle takzvaných andělských čísel, která označují vnímání stejných čísel na hodinách.

Nejznámější andělé strážní:

Anděl strážný: archanděl Michael

Archanděl Michael patří mezi nejznámější anděly a má snad mezi nimi nejváženější pozici. Podle mytologie Michael zvítězil v boji s drakem a bývá vyobrazován jako bojovník s mečem. Několikrát lidstvu pomohl při významných dějinných událostech a bojích či zvratech. Je patronem mnoha kostelů a pomáhá zachovat víru v Boha, v boží prozřetelnost i ve vlastní schopnosti, sílu a odvahu člověka. Zavolat jej můžete v těžkých životních situacích, kdy je potřeba se rozhodnout nebo něco vybojovat, porazit své vnitřní démony a síly temnoty. Je především andělem, který bojuje pro dobro věci. V astrologii se k němu váže znamení Lva a symbolika Slunce, případně znamení Berana a symbolika planety Mars.

Anděl strážný: archanděl Gabriel

Archanděl Gabriel je další známý anděl, který se vyskytuje společně s archandělem Michaelem. Objevuje se různě v náboženských textech, ale neuznávají ho evangelíci, pro které je jediným archandělem pouze Michael. Gabriel je považován za anděla zvěstování, protože právě on oznámil Panně Marii, že porodí Božího syna. Je také andělem porodů a těhotenství, ochráncem dětí. Obracejí se k němu ženy toužící po dítěti nebo těhotné ženy. Bývá zobrazován jako jemná bytost se zářivě zlatými vlasy s lilií v ruce, která symbolizuje nevinnost. Pomáhá ženám, ale také umělcům a spisovatelům. V astrologii se k němu váže znamení Raka a symbolika Měsíce.

Synchronicity stále vzbuzují údiv. Proč zdánlivě nesouvisející náhody přinášejí mocná poselství?

Anděl strážný: archanděl Uriel

Archanděl Uriel bývá považován za nejmoudřejšího anděla, který bývá často zobrazován s knihou. Vyzná se také v alchymii a umí interpretovat mystické předpovědi. Podle mytologie právě on přinesl lidem kabalu. Je to anděl proroků a sám poskytuje různé informace a varování. Díky anděli Urielovi se vám třeba v mysli objeví nějaký nový převratný nápad nebo dostanete odpovědi na své otázky, napadne vás řešení vaší bezvýchodné situace a podobně. Je to také anděl, který pomáhá studentům a spisovatelům. Pomáhá i s přírodními katastrofami a může ovlivňovat počasí. Říká se, že je i pánem blesků. V astrologii se k němu vážně znamení Vodnáře a planeta Uran nebo také planeta Merkur.

Anděl strážný: archanděl Rafael

Archanděl je mocný anděl, který umí léčit. Proslul jako anděl, který uzdravuje nemocné. Léčí lidi i zvířata. Poskytuje útěchu a je to i patron cestovatelů. Bývá zobrazován s poutnickou holí nebo rybou. Údajně má také velký smysl pro humor a dokáže čistit prostor a vymítat zlé duchy. Stará se o naše fyzické a duševní zdraví. V astrologické symbolice se k němu váže planeta Merkur a znamení Panny nebo také planeta Neptun.

Další andělé strážní:

Některé další anděly vám představíme jen velmi stručně. Jejich původ je odvozen z židovské mystiky nebo islámu a symbolické významy se mnohdy lehce liší, protože byly často převzaty a obohaceny dalšími významy moderní ezoteriky.

Anděl strážný: archanděl Ariel

Archanděl Ariel bývá zobrazován jako lev a jeho poslání se týká péče o zvířata, přírodu a životní prostředí. Při léčbě zvířat úzce spolupracuje s Rafaelem.

Anděl strážný: archanděl Metatron

Archanděl Metatron je nejmladší archanděl, který pomáhá dětem a jejich rodičům, učitelům a vychovatelům. Obracet se na něj můžete se všemi záležitostmi týkajících se dětí.

Anděl strážný: archanděl Haniel

Archanděl Haniel je považován za anděla lásky a věrnosti. Přestože jsou andělé bezpohlavní bytosti, bývá zobrazován jako žena. V astrologii souvisí s planetou Venuší a znamením Býka nebo Vah.

Anděl strážný: archanděl Zadkiel

Archanděl Zadkiel je andělem milosrdenství a odpuštění. Pokud jste plní zášti a spaluje vás touha po pomstě nebo nenávist k někomu, kdo vám ublížil, volejte anděla Zadkiela.

Archanděl Azrael

Archanděl Azrael je anděl smrti, který sbírá duše a přivádí je před poslední soud. Podle některých pramenů se k němu váže negativní energie, podle jiných pozůstalým poskytuje útěchu.

Anděl strážný: archanděl Chamuel

Archanděl Chamuel je andělem vztahů, radosti, blaženosti a lásky. Pomáhá najít ztracené předměty nebo i ztracenou lásku. Váže se k němu různá další symbolika a významy.

Anděl strážný: archanděl Sandalphon

Archanděl Sandalphon je dvojčetem Metatrona, patronem hudby a pomáhá při sjednocování protikladů. Také k němu se váže další symbolika a množství dalších významů.

Anděl strážný: archanděl Raziel

Archanděl Raziel je andělem tajemství a magie. Bývá zobrazován jako mocný muž, který pomůže s mnoha rozhodnutími v životě, poznáním skutečné pravdy a ponořením se do hloubek svého nitra. V astrologii jej zosobňuje znamení Štíra a planeta Pluto.

Anděl strážný: archanděl Raguel

Archanděl Raguel je andělem přátelství a mírových řešení. Pokud potřebujete urovnat hádky a mezilidské vztahy, volejte anděla Raguela.

Anděl strážný: archanděl Jeremiel

Archanděl Jeremiel je andělem velkého soucitu a intuice. Přináší pozitivní životní změny a zásadní rozhodnutí. Také schopnosti tohoto anděla se pokaždé interpretují jinak.

Anděl strážný: archanděl Jophiel

Archanděl Jophiel je andělem moudrosti a bývá vyobrazován jako krásná žena. Přináší uměleckou inspiraci.

 

Zdroje: wikipedie, spektrumzdravi.cz, galadriel.cz, cestyksobe.cz

 

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak požádat o pomoc anděla strážného a jaké archanděly známe?