×
WomanOnly

Jak prát bílé prádlo? S těmito triky budou vaše košile a ponožky jen zářit!

Jak prát bílé prádlo, bělení prádla
Zdroj: Shutterstock

Není nic horšího, než když si koupíte nové bílé tričko a uložíte ho do skříně vedle ostatních, které už téměř dosloužily. Každopádně nezoufejte, existuje několik rad, jak tomu zabránit. Prádlo bude svěží a hlavně si zachová svou barvu.

1. Perte a perte

Po jednom až dvou nošeních dejte bílé prádlo vyprat. Pokud budete zahálet, neviditelné tělesné nečistoty a pot se pohltí a na tričku tak začnou vznikat žluté skvrny.

2. Pozor na skvrny

Občas se stane, že vám na tričku zůstane skvrna po kečupu nebo kávě a vy tomu věnujete až moc pozornost. Zbystřit byste však měli i na skvrny po potu. Na ně se doporučují enzymové prostředky, aby prádlo nezašlo.

3. Bílé neperte s barevným

Možná to zní samozřejmě, ale opravdu se nedoporučuje prát barevné prádlo s bílým. Pokud to tak praktikujete, neděláte dobře. Barvy se totiž mohou usazovat ve vláknech a bílá tak ztrácí svůj jas.

4. Přípravek s bělidlem

Vybírejte si přípravky na praní s obsahem bělidla. Již během celého procesu dochází k bělení prádla. Takže předcházíte tomu, že budou vaše trička a další oděv nažloutlý.

5. Správné dávkování

Nepodceňujte instrukce na obalu lahve s pracím prostředkem. Pokud totiž použijete málo nebo naopak moc prášku či aviváže, na oblečení mohou vznikat skvrny od nečistot, které se správně neodplaví.

6. Nepřeplňujte pračku

Asi znáte ten pocit, kdy do pračky chcete naházet všechno, co se dá. Nastal však moment, kdy je na čase s tím skoncovat. Pokud je v pračce prádla moc, mycí prostředek se nedostane tam, kam má.

7. Teplá voda

Čím teplejší voda, tím lepší. Předchází se tím choroboplodným zárodkům. Samozřejmě je vždy důležité dbát na instrukce ze štítku, ale rozhodně platí to, že vyšší teploty odstraní vše bez problému.

8. Sušení

Dbejte i na správné sušení. Opět se soustřeďte na informace na cedulce, aby prádlo časem nevypadalo nepoužitelně. Navíc ne vždy se doporučuje nechat programy dojít až do konce.

3.7/5 - (4 votes)
3.7/5 - (4 votes)


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*