Menu
WomanOnly
Krása

Jak předejít striím a jak se zbavit těch, které už máme? Poradíme!

Redakce

Redakce

18. 6. 2017

Spolu s celulitidou patří strie mezi velmi časté kožní potíže. Nevzhledné jizvičky velké pár milimetrů i několik centimetrů trápí ženy i muže jakéhokoliv věku.

Lidská kůže se skládá z několika vrstev. Je pružná, avšak při náhlém a extrémním natažení může dojít k porušení elastických vláken pod povrchem kůže, což má za následek ztenčení pokožky a vznik strií. Zprvu zarudlé až fialové pajizévky časem vyblednou a jsou zapadlé, přesto jsou viditelné na první pohled a hlavně pro ženy představují estetický problém.

Problémové skupiny:

Strie se objevují hlavně u žen v těhotenství, lidí s obezitou, mladistvých v pubertě i sportovců. Prostě v případech, kdy kůže nestíhá pobírat tělo.
Mezi problémové partie nejvíce břicho, hýždě, stehna, boky a poprsí. Prvním varovným signálem je svědění pokožky. Proto bychom (hlavně u těchto problémových partií) měli dbát na včasnou prevenci.

Jak se zbavit strií? Začněte co nejdříve, nepůjde to hned!

Tipy a rady jak zabránit a zatočit se striemi

Nejúčinnější metoda léčení i prevence je masírování a promazávání, čímž zabráníme vysoušení pokožky. Jedna možnost je chodit do kosmetického salonu na prokrvující masáže a zábaly. Nebo si kupte tělový olejíček či mléko a krouživými pohyby vtírejte do pokožky minimálně jednou denně. Podle babských rad je nejlepší sádlo bez soli.
Dalšími pomocníky v boji proti striím jsou:

  • Pravidelný přísun tekutin
  • Správná životospráva
  • Pozvolné přibývání svalové hmoty i tuku
  • Laser či plastická operace

Buďme k naší pokožce šetrní. Nepodceníme-li prevenci v podobě tělových krémů a olejíčků, nebudou třeba razantní zákroky jako estetická operace.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak předejít striím a jak se zbavit těch, které už máme? Poradíme!