Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit strií? Začněte co nejdříve, nepůjde to hned!

Redakce

Redakce

20. 7. 2018

Strie mohou nabourat vaši sebedůvěru a držet vás daleko od vašich oblíbených šatů nebo plavek, na které jste se těšila celou zimu. Nejlepším lékem je se na všechno a na všechny vykašlat a prostě být spokojená sama se sebou, když to ale kvůli striím nejde, využijte naše jednoduché rady, jak s nimi zatočit.

Časté příčiny strií

Strie postihují zejména ženy, ale i někteří chlapi se jim nevyhnou. Pojí se především s rapidní změnou tělesné struktury, kdy nemá kůže dostatek času na to, aby se adaptovala na nabývající váhu nebo výšku. Týká se to zejména těhotných žen. 70 % z nich trpí striemi.

V těhotenství tyto prasklinky nejsou až tak znatelné, projeví se většinou až po porodu, kdy se kůže snaží přizpůsobit změně tělesných proporcí.

Strie můžete buď zamaskovat, a nebo změnit pár návyků a zbavit se jich nadobro.

Jak se zbavit celulitidy na stehnech. Metody které fungují

Jak zamaskovat strie

K zamaskování stačí zvolit vhodný kus oblečení, který strie zakryje a pozornost odvede k jiným partiím. Další možností je použití korektoru. Korektor nemusí sloužit jen jako kamufláž pupínků v obličeji, ale můžete ho použít na cokoli a kdekoli, např. nežádoucí pupínky, dokonce i křečové žíly a v neposlední řadě i strie.

Zde však buďte opatrná, pokud plánujete přes zamaskované partie nosit ještě oblečení, protože korektorem si jej můžete zničit. V drogériích jsou již k dispozici voděodolné korektory, které by měli přežít i koupání v bazénu nebo v moři.

Brazilský umělec zakrývá strie a kruhy pod očima tetováním. Výsledky jsou neuvěřitelné

Změna je život

Tyto možnosti jsou ale jen dočasné a i když budete mít na sobě nános korektoru, stejně budete vědět, že strie máte a nebudete si se sebou tak jistá. Proto nejlepším způsobem je se jich zbavit nebo je aspoň eliminovat. K tomu potřebujete změnit jednu věc, a to vaši životosprávu.

Zní to strašidelně a jako dlouhodobý proces. Dlouhodobé to tedy je, ale vůbec to není taková hrůza. Naopak stačí malými krůčky postupovat ke zdravému životnímu stylu, až tento nový způsob života začne být rutinou.

Nejdůležitější jsou tři kroky: hydratace, vyvážená strava, aktivita. V zásadě jsou to pravidla zdravého životního stylu. Když se budete zdravě cítit, tak budete zdravě a krásně i vypadat.

Strie a povadlé bříško po porodu už patří minulosti, říká specialistka na estetickou medicínu Petra Řehořková

Hydratace

Aby se kůže po napnutí zacelila, je důležité ji udržet hydratovanou. Použijte nejlépe přírodní oleje jako je arganový olej, kokosové máslo, dětský olejíček nebo obyčejný olivový olej. Látky obsažené v olejích dodají pokožce potřebné vitamíny a výživu, kterou potřebuje k regeneraci.

Hydratujte i zevnitř. Pokud se budete hlídat a vypijete denně aspoň 2 litry vody. Udržíte si zdravé vlasy, nehty, pleť a předejdete i další tvorbě strií.

Vyvážená strava

Snažte se upravit svůj jídelníček tak, aby obsahoval vyvážené množství potravin bohatých na bílkoviny, vlákninu, vitamíny a minerály. Tyto látky se podílejí také na výživě kůže, a proto při dodržování zdravého jídelníčku dosáhnete i toho, že strie začnou pozvolna mizet.

Jak předejít striím a jak se zbavit těch, které už máme? Poradíme!

Aktivita

Buďte aktivní a přejdete tvorbě strií. Nemusíte nutně trávit hodiny ve fitku a potit ze sebe krev. Stačí jen aktivně myslet. Místo auta jít raději pěšky a místo odpoledního šlofíka se jděte raději projít. Při sportu aktivujete krevní oběh a tím dojde k prokrvování postižených partií, čímž se rychleji zacelí ranky v kůži vzniklé neúměrným napínáním pokožky.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit strií? Začněte co nejdříve, nepůjde to hned!