Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak se obléct na pohovor? Poradíme vám, v jakém outfitu zapůsobíte

Redakce

Redakce

5. 1. 2014

Na pracovní pohovor je třeba se připravit z mnoha ohledů a jako uchazečky o práci byste rozhodně neměly podcenit výběr správného outfitu. Poradíme vám, na co vsadit a čemu se vyhnout.

Odpočatá vizáž je naprostý základ

Jako uchazečce o práci vám jde o to, abyste zapůsobila a získala danou pozici. Důležité informace o vašem vzdělání zjistí potencionální zaměstnavatel z životopisu, o vás samotné si udělá obrázek dle toho, jak vypadáte. Samozřejmostí je včasný příchod a čistý, upravený a odpočatý vzhled. Pokud jste v noci oka nezamhouřila, využije služeb věrných pomocníků jako je například korektor na kruhy pod očima. Vlasy byste měla mít umyté a upravené, v culíku, drdolu, copu či takzvaném falešném culíku.

Oblečte se elegantně a pohodlně

Výběr oblečení by měl být střídmější. Rozhodně se nehodí květované a různě barevně vzorované topy, šaty či saka. Nemusíte být v černém, ačkoliv je to univerzální barva, kterou rozhodně nic nezkazíte. K černé se dají kombinovat doplňky, u kterých byste taktéž měla zvážit barevnost. Abyste nepůsobila jako na pohřbu, k černému outfitu lze zvolit světlou kabelku, náhrdelník či hodinky v jiné barvě, než je právě černá. Ideální jsou kalhotové kostýmky, sukně či šaty se sakem.

U kalhotového kostýmku dbejte na správný výběr střihu saka a také na volbu topu pod sako. Jednotlivé výstřihy by měly ladit a rozhodně byste neměla ukázat více, než maximálně klíční kosti. Na pracovním pohovoru nejde o to zaujmout svými přednostmi na těle, ale svou inteligencí, pohotovostí i charismatem.

Pokud se cítíte pohodlněji v šatech či sukni, dbejte na výběr odpovídající délky, která by měla být zhruba ke kolenům. U topů se nehodí, aby vám byla vidět ramena, takže topy tílkového střihu či bez ramínek nechte v den pohovoru ve skříni. Mnohem vhodnější variantou jsou topy s rukávem krátkým, k loktu či dlouhým.

Outfit dolaďte správnými doplňky

Pohovor není ples, takže doplňky vybírejte střídmě. Hodinky vám mohou přinést plusové body. Budete budit dojem, že jste dochvilná. Drobné prsteny, náušnice či řetízky zakázané nejsou, pozor si dejte na volbu vlasových aplikací a doplňků. Nepůsobí příliš profesionálně přijít na první pracovní pohovor s čelenkou s plyšovým zvířetem.

Zvolte praktickou kabelku

Malá psaníčka a kabelky velikosti XXS si rovněž nechte na jinou příležitost. Do větší kabelky lehce vložíte životopis, aniž byste ho musela různě přehýbat a vejde se vám do ní i lahev s vodou, kterou jistě v den pohovoru oceníte.

Výběr obuvi záleží na vás. Lodičky či alespoň nízké podpatky působí o trochu lépe než obyčejné baleríny, které rovněž nejsou špatnou volbou. Tenisky a podobné boty se nedoporučují.

U výběru vhodného outfitu vám pomůže zjistit si o daném podniku více informací. Mnoho firem má na internetu i fotogalerii, která vám napoví, jak se zhruba obléknout. Ať zvolíte kalhotový kostým, sukni či šaty, hlavní je, abyste se vy sama cítila pohodlně a svá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se obléct na pohovor? Poradíme vám, v jakém outfitu zapůsobíte