Menu
WomanOnly
Krása

Jak se správně starat o pleť? Vyvarujte se šesti nejčastějších chyb

Klára Strejčková

Klára Strejčková

28. 12. 2013

Krásná pleť je snem každé ženy. Jak tohoto cíle dosáhnout? Vyvarujte se například agresivní pleťové kosmetice nebo slunění v soláriu a staňte se ještě krásnější.

Ochrana před sluncem

I když se rozhodnete opalovat jenom na zahradě, vždy byste měla použít opalovací krém. Možná se vám to zdá zbytečné, ale s přibývajícími roky budou nepříznivé efekty opalování bez ochrany čím dál tím viditelnější.

Proto si letos kupte spolehlivý opalovací krém. Dobrým základem můžou být také různé druhy make-upu či BB krému s SPF, ale s pamatujte, že ty účinky opalovacího krému nikdy stoprocentně nevyrovnají.

Málo spánku

Spánek je základem všeho. Je klíčem ke zdravé pleti a i celkovému lepšímu pocitu. Proto se pokuste ve svém nabitém programu najít o hodinu více na spánek a výsledky uvidíte již brzy!

Vymačkávání pupínků akné

Nenajde se snad žádná žena, která by si nikdy nesnažila vyštípnout pupínky akné. Ale pozor, pokud si pupínky štípete až příliš často a silně, koledujete si o vznik jizev. Ty se můžou hojit až rok či dokonce vám už zůstanou natrvalo. Raději si místo toho pořiďte speciální přípravek na akné, který vám pupínek vysuší a urychlí jeho hojení.

Používání agresivních pleťových mýdel

Pleťové vody s alkoholem či každodenní používání peelingu na obličej může vaši pokožku trvale poškodit. Raději je vyměňte za přírodní produkty s co nejmenším obsahem chemických látek, které vaši pleť nebudou tolik dráždit.

Pravidelná návštěva solária

Rakovina kůže, pigmentové skvrny a vrásky. O toto všechno si koledujete při návštěvě solária. Pokud si říkáte, že jste mladá a žádný negativní účinek to na vaši pokožku ještě mít nemůže, mýlíte se. Rakovinu kůže si v soláriu můžete způsobit již ve dvaceti letech. Raději investujte do dobrého samoopalovacího krému.

Kouření

Kouření je snad nejhorší věc, kterou byste mohla vaší pleť udělat. Podle nejnovějších studií kuřačce během deseti let kouření zestárne pleť o čtrnáct let. Proto s tímto zlozvykem skoncujte a ušetřené peníze investuje to kvalitní kosmetiky. Vaše tělo vám poděkuje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se správně starat o pleť? Vyvarujte se šesti nejčastějších chyb