Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Jak se starat o kočičí záchod? Dodržujte základní pravidla

Redakce

Redakce

10. 12. 2013

Kočka je velmi čistotné zvíře, proto není těžké naučit kotě na svůj záchod. Je potřeba obstarat všechny potřebné a správné pomůcky a dodržovat určitá pravidla. V následujícím článku vám poradíme jak na to.

V první řadě potřebujete plastovou bedýnku s vyššími okraji nebo zastřešenou s otvíracími dvířky. Zde je dobré zainventovat a koupit zastřešenou bedýnku. Kočička tak bude mít klid na vykonání potřeby a vy zas méně kočičího substrátu z toalety. Kočky mají návyk, že každou svoji potřebu musí zahrabat.

Jak naučit kočku na záchod: Uvidíte, že to není žádná věda

Bedýnku je potřeba naplnit substrátem určeným pro kočičí toalety. Je mnoho druhů a každému vyhovuje něco jiného. Ideální je zvolit takový substrát, který vyhovuje kočce i majiteli.

My jsme vyzkoušeli mnoho substrátů, ale nejvíce jsme si oblíbili kompostovanou, dřevinovitou a 100% přírodní podestýlku. Pohlcuje pach a navíc nádherně voní dřevem. Lze splachovat do lidské toalety bez hrozby ucpání. Navíc po tomto substrátu nebudete mít poškrábanou podlahu.

Mějte na paměti, že základem všeho je čistota. Pokud kočka nechce chodit na určenou toaletu, je to možný důvod. Každý den je potřeba odstranit všechny výkaly a hrudky moče a to ideálně několikrát. Jednou týdně vyměňte celou podestýlku a bedýnku umyjte a vydezinfikujte. Dbejte na důkladné opláchnutí ať nedojde k otravě kočky.

Tip

Pokud pořídíte zakrytou kočičí toaletu s dvířky, kočky se budou zezačátku bát. Stačí dvířka odstranit a problém je vyřešen. Dvířka zabraňují nepříjemnému pachu v šíření po místnosti, ale zadržuje pach uvnitř a kočce to bývá nepříjemné a není se čemu divit.

Zajímavost

Proč kočky zahrabávají na záchodu vykonanou potřebu? Kupodivu nejde o shovívavost k majiteli, ale dávný zvyk z dob, kdy kočky žili v přírodě. Potřebu zahrabují kvůli možné hrozbě od predátorů, kteří by je tak snadněji vystopovali.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak se starat o kočičí záchod? Dodržujte základní pravidla