Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak se zbavit celulitidy doma? Chce to trpělivost a změnu životního stylu

Prášky, krémy, masáže a další všemožné procedury slibují radikální zlepšení celulitidy. Možná budete zklamané, ale žádný takový zázračný prostředek prostě nefunguje. Celulitida je běh na dlouhou trať, nicméně již během této cesty uvidíte skvělé výsledky, budete se cítit lépe a zajisté shodíte i nějaké to kilo navíc.

 

I když není celulitida nemoc v pravém slova smyslu, většina z nás ji vnímá dost neesteticky. A to je právě ten hlavní důvod, proč se jí chceme zbavit. Tato „pomerančová“ kůže nám totiž tvoří nepěkné dolíčky na stehnech, hýždích a mnohdy i na jiných částech těla.

Přestože stále ještě existují ženy, které se s touto chybičkou na kůži zatím nesetkaly, rizikových faktorů a tím pádem i dalších obětí této nepěkné vady na kráse stále přibívá.

Kde se celulitida bere?

Nejčastější vliv na vzniku celulitidy má samozřejmě nezdravý životní styl, špatné stravovací návyky, ale také snížená činnost jater a nedostatečná funkce lymfatického systému. Rozhodně bychom neměly zapomínat na to, že geny hrají také svou důležitou roli při vzniku pomerančové kůže.

Cvičením se zbavíte většiny nevzhledných dolíčků

Dobrou zprávou ale je, že pokud v sobě najdete trochu té silné vůle, není tak těžké se celulitidy zbavit. První a velice důležitou věcí jsou cviky. Mezi nejjednodušší a nejefektivnější patří dřepy. Stačí si zacvičit 2 krát až 3 krát denně. Díky nim se krásně zpevní svalstvo a potřebné partie se zároveň prokrví, což je důležitý bod, který při odstranění celulitidy nesmí chybět.

Pokud jsou některé z vás opravdu statečné, sprchování střídavě studenou a teplou vodou také pomůže prokrvit vaši pokožku.

Celková změna životního stylu je nutná

Dalším úkolem je zařadit si do programu aerobní cvičení. Tím může být buď běhání, tancování nebo i svižnější chůze. Odborníci doporučují alespoň 40 minut 3krát týdně. Prvních 20 minut se spalují sacharidy, dalších 20 minut pak konečně naše tukové zásoby, kterých se potřebujeme při boji z celulitidou, alespoň částečně zbavit.

Rozhodně bychom neměly zapomínat na dostatečný pitný režim, minimálně dva litry čisté vody denně. Co se týče jídelníčku zařadíme více syrové zeleniny. Teď v zimním období je rozumnější volit druhy zeleniny, které jsou našemu klimatu přirozenější – například kyselé zelí nebo kapusta. Z ovoce jsou nejlepší volbou citrusy. Ty obsahují nejen spoustu vitaminu C, ale zároveň nám pomáhají v hubnutí.  Dále bychom měly omezit konzumaci jednoduchých cukrů. Ty najdeme nejen v klasickém cukru, ale také v bílém pečivu.

Masáž za odměnu

Za odměnu si pak můžete zajít na klasickou manuální lymfatickou masáž. Ta vám nastartuje lymfatický oběh a pomůže vám v detoxikaci. A pokud budete vytrvalé, za pár týdnů si půjdete vybírat plavky na léto s úsměvem na tváři!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit celulitidy doma? Chce to trpělivost a změnu životního stylu