Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit chloupků nejenom na nohách

Odstraňování chloupků patří mezi často opakované úkony. Pro co největší efektivitu je dobré vědět, jaký způsob zvolit. Klasické holení žiletkou je sice rychlé, ale přinese jenom krátkodobý účinek. Navíc nejde o metodu vhodnou pro nejrůznější citlivé oblasti na těle. Po jaké jiné metodě sáhnout a na co si dát při odstraňování chloupků pozor? To se dozvíte v tomto článku.

Na co si dát pozor při holení nohou?

Odstraňování chloupků je potřeba věnovat dostatečné množství času. Příliš rychlé holení či epilace totiž nebude mít tak dobrý výsledek. Když si dáte na péči záležet, můžete nohy i správně ošetřit. Před samotnou epilací se snažte být v teple a nohy mírně nahřát. Po epilaci je naopak ochlaďte, což podpoří stáhnutí pórů. Nohy jemně osušte a následně ošetřete speciálním krémem. Vždy ale takový postup nejdříve otestujte na menším kousku kůže, jestli krém nepálí a reakcí nebude začervenání. Když zvládnete postup holení nohou, můžete dosahovat velmi dobrých výsledků. Bohužel však vydrží jen pár dní v porovnání s epilací nebo depilací.

Pořiďte si kvalitní epilátor

Kvalitní epilátor pomáhá odstraňovat chloupky i s jejich kořínky, což v praxi znamená, že po tomto ošetření vydrží pokožka déle hladká. V nabídce najdete pinzetové epilátory, ale i takové, které fungují s pomocí IPL technologie a jsou víceméně bezbolestné. Hodí se však pouze pro tmavé chloupky s pigmentem. Třetí kategorií jsou šetrné epilátory na obličej.

Epilace obličeje a citlivých partií

Odstranění chloupků z citlivých partií na obličeji, v tříslech nebo v podpaží si žádá jemný přístup. Ten však zároveň musí být efektivní, protože chloupky na těchto místech bývají menší, což může komplikovat jejich vytrhávání. Pro takové účely si tak raději pořiďte speciální epilátor určený přímo na obličej.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit chloupků nejenom na nohách