Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit druhé brady? Dodržujte pitný režim a nespěte na břiše

Alena Zelová

Alena Zelová

18. 6. 2014

Dvojitá brada trápí nejen ženy, ale i muže. Je spjata hlavně s obézními lidmi, avšak podbradek může mít i hubená žena. Čím je to způsobeno? Mohou za to geny, špatná životospráva nebo zlozvyky. Jak se dvojité brady zbavit?

 

Druhá brada vzniká postupem věku, kdy se kůže pod bradou nahrne ať už sama nebo společně s tukem v ní nahromaděným. Tento efekt se projevuje u každého jinak. U někoho se může dvojitá brada objevit velmi brzy, a to díky genetickým předpokladům, vyjmeme-li obezitu.

Druhá brada vzniká nejen u obézních lidí, mohou za to i genetika a zlozvyky!

Nenanášejte krémy shora dolů

Věděli jste, že špatným nanášením krémů můžete zapříčinit dvojitou bradu? Správně byste měli nanášet krémy do kříže, a to zdola nahoru nebo krém vklepávat do kůže. Nanášením krému odshora dolů pomáháte růstu dvojité brady.

Dodržujte pitný režim

Díky dostatečné hladině vody v těle je naše kůže napnutá, proto bychom neměli zapomínat na pitný režim. Pijte hlavně dopoledne a odpoledne, večer už by měl být pitný režim trochu omezen.

Odstraňte zlozvyky

Snažte se chodit se vztyčenou hlavou. Pokud chodíte se svěšenou hlavou, můžete napomáhat vzniku dvojité brady a také chůze se vztyčenou hlavou přece jen vypadá lépe. Rovněž si nedávejte pod hlavu moc polštářů nebo omezte čtení v posteli, při kterém máte skloněnou hlavu a nahromaděnou kůži pod bradou. Častý spánek na břiše taktéž bradě nesvědčí.

Jak odstranit dvojitou bradu?

Druhá brada trápí mnoho lidí a hledají řešení, jak se jí zbavit. Nejvíce účinnou metodou je odstranění podbradku za pomoci odborníků laserem nebo skalpelem. Skalpel se užívá, pokud je kůže opravdu povolená. Je-li kůže mírně až středně uvolněná, užívá se laser. Tenkým vpichem se zavede vlákno laseru do podkožní tukové tkáně, kde laser podkožní tuk zahřeje, ten následně zkapalní a odplaví se lymfatickým systémem.

Zákrok trvá půl hodiny až hodinu. Na druhý den už většina pacientů jde do práce, avšak musí nosit speciální obvaz, šátek, který zpevňuje bradu. Musíte dodržovat pravidla – nesportovat, zákaz sauny, solária a nevykonávat fyzicky náročné aktivity. Výsledky uvidíte zhruba za 2-3 měsíce, kdy otoky a modřiny zmizí.

Cena za odstranění podbradku se pohybuje kolem 10 – 15 000 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit druhé brady? Dodržujte pitný režim a nespěte na břiše