Menu
WomanOnly
Krása

Jak se zbavit pigmentových skvrn? Pomohou vám krémy i prevence

Redakce

Redakce

1. 2. 2013

Sjednocený tón pleti je snem každé ženy. Poradíme vám, co dělat, když se vám na pleti vlivem hormonální změny, UV záření nebo zánětlivých procesů objeví pigmentové skvrny.

I když se některé pigmentové skvrny objevují až s postupným stárnutím, významnou roli v jejich tvorbě hrají také hormonální změny, vlivem dlouhodobého užívání antikoncepce, těhotenství nebo menopauzy.

Stejně tak pokud trpíte ekzémem nebo akné, může se u vás vyskytnout hyperpigmentace, kterou způsobuje kožní pigment melanin. Ten se vytváří v buňkách zvaných melanocyty jako přirozená reakce na ochranu pleti. Pokud dojde k nadměrné tvorbě melaninu, objevují se na pleti skvrny. Když se takové skvrny objeví, je to běh na dlouhou trať.

Prevence je základ

Slunce je největší nepřítel pigmentových skvrn. Dermatologové doporučují omezit slunění, a to jak na přímém slunci, tak i v soláriích. V každém případě je nutné používat krémy a opalovací přípravky s vysokými ochrannými faktory proti UVA a UVB záření.

Kromě používání kvalitní pleťové kosmetiky je více než vhodná také změna stravování. Ženy, které trpí na tvorbu pigmentových skvrn, by měly jíst stravu bohatou na vitamíny a stopové prvky, jako je vitamín C, E, zinek, beta-karoten a selen. Je vhodné také nepoužívat parfémy na místech, jež vystavujeme slunci nebo soláriu. To samé platí pro některé druhy aromatických olejů.

Když vás tento problém postihne

Výskyt nepravidelné pigmentace zmírňuje například řada dermokosmetické péče Eucerin EVEN BRIGHTER, která s hyperpigmentací bojuje pomocí 3 přípravků, jež přináší kombinaci účinku, regenerace, UV ochrany a anti-ageing péče. Depigmentační denní i noční krémy a sérum proti pigmentovým skvrnám této značky stimulují nápravu poškozených částí pleti.

Navíc tyto přípravky nemají bělící účinek a mají velmi vysokou kožní snášenlivost. „Mladistvě zářivý vzhled závisí do velké míry na tom, jak je barevnost pleti rovnoměrná. Pouze rovnoměrně zabarvená pleť může optimálně odrážet světlo, a tak získat svěží a odpočatý vzhled,“ říká Kerstin Bohnsack z oddělení vědecké podpory značky Eucerin.

Krémy však nejsou samospasitelné. Při tak závažném problému, jako jsou extrémní projevy hyperpigmentace, je třeba využít také invazivní ošetření odborným dermatologem. Účinný je chemický peeling nebo zákrok laserem.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak se zbavit pigmentových skvrn? Pomohou vám krémy i prevence