×
WomanOnly

Jak si odlakovat nehty i třpytky? Výborné triky s alobalem!

Jak si odlakovat nehty i třpytky
Zdroj: Shutterstock.com

Odlakovačů na nehty je dnes k dostání velké množství, co když ale doma zrovna žádný nemáte? Oprýskaný lak z nehtů můžete dostat několika dalšími způsoby. Nepoddajné laky pak vyzkoušejte odlakovat alobalovou metodu.

Nejběžnější metodou odlakování nehtů jsou samozřejmě klasické odlakovače. Agresivní chemické látky, které některé z nich obsahují, ovšem mohou nehtům i škodit. Spousta žen tak začíná objevovat alternativní metody odlakování nehtů. Vyzkoušejte je a možná budete překvapeni, že s některými vám nehty půjdou odlakovat i lépe.

Deodorant

Deodoranty obsahují stejně jako odlakovače rozpouštědla – díky tomu jimi můžete odlakovat své nehty. Deodorant na nalakované nehty jednoduše nastříkejte, chvilku nechte působit, poté setřete ubrouskem a opláchněte ruce vodou.

Lak na vlasy

Podobně jako deodorant můžete na odlakování nehtů použít i lak na vlasy. I ten totiž obsahuje rozpouštědla. Na nehtech ho ovšem nenechávejte příliš dlouho, mohl by je totiž vysušit. Po pár minutách působení barevný lak snadno setřete ubrouskem. Nezapomeňte si poté ruce umýt ve vodě.

Ubrousek

Pokud lak není příliš kvalitní, anebo už je dost oprýskaný, můžete nehty odlakovat pomocí ubrouskové metody. Spočívá v tom, že nehet třete ubrouskem do té doby, než lak nezmizí. Buďte však opatrná, abyste nepoškodila povrch nehtů.

Nová vrstva laku

Odlakovat si nehty tím, že je znovu nalakujete? Zní to zvláště, ovšem pokud na nehty nanesete novou vrstvu laku, látky v něm obsažené pomohou starou vrstvu rozpustit, a vy tak, ještě než lak stačí zaschnout, obě vrstvy setřete vatovým tampónem. Obvykle se ovšem nepodaří vše odstranit na první pokus, opakujte tedy proceduru několikrát.

Alobal

Pokud se vám z nehtů nedaří sundat nepoddajný lak klasickým odlakovačem, vezměte si na pomoc alobal. Alobalová metoda se často používá na odlakování třpytivých laků, jelikož třpytky jsou dolů obvykle hodně těžko.

Vedle alobalu budete potřebovat odlakovač a vatové tampóny, nastříhané na čtvrtiny. Kousek tampónu poté namočte v odlakovači a přiložte na nehet. Nakonec prst zabalte alobalem a počkejte zhruba 5 minut. Po stáhnutí tampónu by měl být lak pryč.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*