Menu
WomanOnly
Péče o nehty

Jak si správně nalepit umělé nehty? Šetřit se nevyplácí

Redakce

Redakce

9. 4. 2014

Toužily jste vždycky po krásných dlouhých nehtech, ale ony ne a ne vyrůst do té správné délky? Svůj sen si můžete splnit s gelovými, akrylovými nebo nalepovacími nehty. Každý z vyjmenovaných typů umělých nehtů má své klady a zápory.

Výběr nehtů a správného lepidla

Nabídka nehtů a lepidel je více než široká. Narazíte na ně v drogeriích, na e-shopech, v obchoďácích nebo ve vietnamských obchodech. Pokud si nevíte rady, jaké nalepovací nehty si vybrat a jakým lepidlem je přilepit, pamatujte vždy na to, že se při výběru rozhodně nevyplatí šetřit.

Zejména lepidlo byste měly vybírat opravdu pečlivě, protože levné nekvalitní lepidlo nehet dostatečně nepřilepí a může vám dokonale a nenávratně narušit strukturu nehtu.

Výběr samotných umělých nehtů je o něco snazší, důležité je sáhnout po správné velikosti a tvaru. Zvolit můžete klidně i delší umělé nehty. Sice jsou méně praktické, ale pro určité příležitosti se hodí. Nezapomínejme ale na to, že časté nalepování umělých nehtů může vaše nehty poškodit.

Jak postupovat při nalepování

1. Vlastní nehty před aplikací dokonale upravte, zapilujte do hladka a pozornost věnujte i okolní kůžičce. Pečlivě odlakované nehty jsou samozřejmostí.

2. Odstraňte ochrannou fólii a vyberte pro každý nehet tu správnou velikost.

3. Umělé nehty ještě před nalepením zapilujte tak, aby kopírovaly tvar vašich nehtů, měly tu správnou délku a podobně.

4. Naneste dostatečné množství lepidla na spodní část umělého nehtu (ani málo, ani moc). Snažte se, aby se lepidlo nedostalo na tu část nehtu, která bude po nalepení přečnívat.

5. Umělý nehet přiložte od nehtového lůžka postupně k celému nehtu, přitlačte na něj a po určité chvíli povolte. Důležité je ho nějakou chvíli držet přitlačený, aby se lepidlo zafixovalo.

6. Stejně postupujte i u zbylých nehtů.

V žádném případě na přilepování umělých nehtů nepoužívejte vteřinové lepidlo, ale pouze speciální lepidlo k tomu určené!

Jak umělé nehty sundat

Umělých nehtů se pak jednoduše zbavíte tak, že vaše ruce ponoříte do teplé vody a nehty se samy odlepí. Případně můžete použít také odlakovač a nehty s ním potírat, dokud nepovolí.

Ohodnoťte tento článek:
2,4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně nalepit umělé nehty? Šetřit se nevyplácí