Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak si správně vybrat džíny. Poradíme každé postavě

Redakce

Redakce

18. 1. 2014

Můžeme v nich jít do společnosti, do práce, do školy, nebo prostě v nich vyrazit jen tak ven. Existuje jich nepřeberné množství různých barev, střihů a provedení a přeci jen není zrovna snadné vybrat ty správné. Řeč je o stálici našich šatníků – o džínách. Vybrat dobře padnoucí džíny je mnohdy těžší, než kupovat nové auto. Pokud se ale budete držet určitých pravidel, určitě při výběru džín nešlápnete vedle. 

Ženská postava s křivkami

Jestliže máte postavu tvaru přesýpacích hodin (nebo také hrušky), jsou pro vás ideální džíny tmavších barev střihu „boot cut“, které obepínají zadeček a stehna a pod koleny se lehce rozšiřují, popř. s klasicky rovnými nohavicemi, které padnou každému. Pokud potřebujete zamaskovat větší zadeček, pomůžou vám jednoduché kapsy našité blízko u sebe.

Chlapecká postava

Patříte mezi slečny s plochým zadečkem, nevýrazným pasem a úzkými boky? Pak je pro vás ideální zaměřit se na denim s vyšisováním, aplikacemi a všemožnými detaily. Efektu smyslných křivek také docílíte, pokud zvolíte úzké džíny (tzv. slimky) s vysokým pasem.

Menší postava

Pokud jste moc nevyrostly a máte štíhlé nohy, jsou pro vás nejlepší variantou slimky (ať už v normální či zkrácené sedmiosminové délce nad kotníky) doplněné o boty na podpatku. Kratší nohy se vám také podaří zamaskovat pomocí „zvonáčů“, které se od kolen mírně rozšiřují, a které opět doplníte vysokými podpatky.

Vysoká postava

Ženám a dívkám vysoké postavy budou slušet slimky, ale zároveň i džíny pánského střihu. Dovolit si mohou také kalhoty volnějších střihů, nebo od horní části rozšířující se nohavice. Vyvarovat by se měly naopak střihu s vysokým pasem a raději by měly vsadit na nízké „bokovky“.

Jaký tvar kalhot je pro vás ideální? Střih vybírejte podle typu vaší postavy

Při výběru džín bychom měli pamatovat také na to, že během nošení trochu povolí a zároveň se přizpůsobí naší postavě. Je tedy dobré sáhnout po kousku o číslo menším a zároveň zvolit o něco delší nohavice, protože džíny se po prvním vyprání trochu srazí.

TIP! Pokud se vám podaří objevit džíny, které vám konečně padnou, ale chybí jim například aplikace na kapsách, která by vám pomohla vytvarovat zadeček, nebo vyšisování, nezoufejte! Na internetu najdete mnoho rad, jak své džíny vylepšit pod heslem: „DO IT YOURSELF“. Stačí jen trocha šikovnosti a můžete si vykouzlit džíny přesně podle vašich představ.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně vybrat džíny. Poradíme každé postavě