Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak si vybrat pohodlné dámské pantofle?

Dámské pantofle jsou k dispozici v různých formách, barvách a velikostech. Lze je použít jako domácí obuv, jako obuv na kratší procházky a v horkých letních dnech k bazénu nebo také zdravotní modely jsou ideální do práce. Které jsou nejlepší? Při nakupování zvažte jak individuální preference, tak roční období. Koneckonců, teplé pantofle v létě nejsou dobrým řešením.

Jak vybrat pohodlné dámské pantofle?

Pantofle by měly být lehké a pohodlné a jejich nositelka se v nich musí cítit příjemně. Z estetického hlediska vezměte také v úvahu, že se hodí k jiným kusům domácího oblečení jnež  je pyžamo nebo župan. Můžete se také nechat unést designérskou fantazií a koupit si pantofle připomínající roztomilá zvířata nebo oblíbené postavy.

Před samotným nákupem byste měli zvážit, jaké dámské pantofle potřebujete – spíše ty, které si nazujete ke kapsáčím a triku na setkání s přáteli nebo pantofle na korkové podrážce vhodné do koupelny, abyste do nich po koupeli rychle skočili. Pantofle by měly být lehké a zároveň vyrobené z pevných materiálů. Cena proto není jediným kritériem – u nejlevnějších pantoflí se noha může nepříjemně potit a nekvalitní materiál způsobí, že se vám během krátké doby doslova rozpadnou.

Není žádným překvapením, že dámské pantofle musí dokonale padnout na nohu, ale také by měly být trochu volné. Při výběru správné velikosti na to pamatujte. Příliš malé pantofle, které neposkytují svobodu a způsobují bolest nohou nejsou správnou volbou. Jejich nasazování a sundávání by nemělo vyžadovat žádné úsilí.

Zvažte kam budete pantofle nejčastěji nosit

Pokud hledáte model ideální na léto, měli byste zvážit, kde jej budete nejčastěji nosit. Jste milovníci vodních sportů? Měli byste zvolit více sportovní model pantoflí. Pantofle jsou pohodlné, zejména proto, že do nich stačí dát nohu – nemusíte si je oblékat pomocí špičky boty, zapínat pomocí zipů, suchého zipu nebo si je přivázat vysoko na lýtko. Jsou tak ideální obuví zejména na dovolenou.

Při výběru pantoflí byste měli věnovat zvláštní pozornost stélce, protože její materiál ovlivňuje, jak bude vaše noha v botě držet. Obvykle je vyrobena z kůže, kombinace kůže a materiálu, samotného materiálu nebo jiného materiálu. Nezapomeňte, že každý typ stélky má různé vlastnosti a je nejlepší vyzkoušet několik modelů, abyste zjistili, který z nich vám nejlépe vyhovuje.

Důležitou roli hraje konstrukce obuvi

Samotná konstrukce vybraných pantoflí hraje stejně důležitou roli, protože některé modely budou nohu držet volně, jiné se jí budou pevně držet. Pokud chcete stabilitu a dobrou přilnavost k zemi, měli byste také zkontrolovat, z jakého materiálu je podešev vyrobena – ať už je to lehká PU pěna, guma, kůže nebo korek. Rovněž stojí za to věnovat pozornost materiálu celé obuvi. Kožené pantofle mají mnoho skvělých vlastností.

Zdravotní pantofle

Stojí za to si uvědomit, že zdravotní pantofle jsou každým rokem stále více populární. Používají se jako ortopedická a obuv a měla by se samozřejmě nosit podle pokynů fyzioterapeuta nebo lékaře. Obuv je vyrobena z materiálů, které výrazně podporují stav chodidel. jejich stélka je správně přizpůsobena ženské noze. Pantofle jsou samozřejmě vzdušné, takže se vaše nohy nebudou přehřívat. Při celodenním nošení chodidla netrpí, jsou tak vhodné pro nošení do práce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si vybrat pohodlné dámské pantofle?