Menu
WomanOnly
Péče o vlasy

Jak smýt barvu na vlasy? Dostaňte ji z kůže snadno a rychle!

Domácí barvení vlasů se stává čím dál tím oblíbenější záležitostí. Všechny služby jsou ale stále dražší, a tak i pro návštěvu kadeřníka musíme sáhnout hlouběji do kapsy. Ovšem nejsme profesionálky, a tak se barva často  dostane i na kůži. Jak jí ale efektivně smýt? 

Předcházejte nehodě!

Nejjednodušší způsob, jak se zbavit barvy na vlasy z pokožky, je předejít samotné nehodě. Pokud se rozhodnete, že si zahrajete na kadeřnici a obarvíte si vlasy sama, pamatujte na toto základní pravidlo. Před tím než začnete, sepněte všechny vlasy do tuhého uzlu a natřete si všechny kritické partie vazelínou, nebo jiným mastným krémem. Nezapomeňte takto ošetřit i týl a uši!

Stará klasika

Pokud se však nějaká ta barva přeci jenom ocitne na vaší pokožce a vy jste zapomněla na vazelínu, máme pro vás řešení. Jedním z nejběžnějších způsobů, jak dostat barvu z kůže, je namočit vatový tampónek do pleťového krému a postupně ji ze všech zasažených míst setřít. Pro dokonalý výsledek na závěr použijte pleťové tonikum.

Voňavý pomocník

Dalším, méně známým způsobem, jak dostat barvu z kůže, je smýt ji pánskou kolínskou. Vezměte si partnerovu kolínskou a namočte v ní vatový tamponek, kterým poté setřete barvu snadno a velmi rychle. Tato metoda má ovšem dvě velké nevýhody. Pronikavá vůně kolínské přetrvá poměrně dlouho a navíc je to celkem drahý čistící prostředek.

Kuřačky mají výhodu

Jste vášnivá, či alespoň příležitostná kuřačka? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Pokud totiž na tampónek namočený v pleťovém mléce přisypete také trochu cigaretového popela, barva půjde z kůže jedna báseň. Vaši pokožku to však velmi vysuší, proto je potřeba následná rutinní péče o vaši pleť! Zkuste vyživující masku, nebo jinou vámi oblíbenou kůru.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak smýt barvu na vlasy? Dostaňte ji z kůže snadno a rychle!