×
WomanOnly

Jak snížit vysoký krevní tlak? 6 přírodních způsobů, jak se vyhnout lékům

vysoký krevní tlak, Jak snížit krevní tlak

Vysoký krevní tlak může znamenat drobné zdravotní potíže, ale také vážné problémy končící poškozením důležitých orgánů. Jak proti němu bojovat přírodní cestou?

1. Pozor na sůl

Pokud je v těle příliš mnoho sodíku, tělo zadržuje vodu, která tlačí na zvýšení tlaku v cévách. Proto si dvakrát rozmyslete, jestli si jídlo „trošku“ přisolíte. A to není všechno – překvapivě hodně soli obsahují polévky v pytlíku, různé směsi koření nebo třeba pečivo. Opatrní tedy buďte i při nakupování.

2. Doplňte draslík

Látkou, která dokáže vyvážit negativní účinky soli, je draslík. A které potraviny obsahují? Hodně se ho skrývá v ovoci a zelenině, například v banánech, melounu, rajčatech, bramborách, pomerančích, fazolích nebo v hrachu.

Vysoký krevní tlak může být způsoben problémem v nadledvinkách. Jak spolu souvisí?

3. Pořiďte si domácího mazlíčka

Vědecké studie prokázaly, že lidé, kteří tráví hodně času se svým domácím mazlíčkem, jsou méně vystresovaní a mají zdravější srdce. Ještě lépe jsou na tom majitelé neklidných pejsků, s kterými má páníček o pravidelný pohyb postaráno. Takže hurá pro něj!

4. Tinktura z hlohu

Bylinkáři jsou velkými fanoušky této rostliny. Po staletí se totiž věří, že dokáže podpořit správné fungování krevního oběhu a srdce. Tinkturu z hlohu můžete buď koupit, nebo si ji sami vyrobit z jeho plodů.

Jaký je váš ideální krevní tlak podle věku a čím jej ovlivnit

5. Jóga

Jóga je uklidňující cvičení, takže vám pomůže se odreagovat a snížit nervové napětí a stres. Je však navíc dokázáno, že některé pozice, zejména ty, co zahrnují ohýbání dopředu, přispívají ke snížení vysokých hodnot krevního tlaku.

6. Choďte!

Pravidelná svižná chůze vám nejen pomůže zhubnout a zlepšit si náladu, ale také snížit krevní tlak. Ideální je začít chodit dvakrát denně 10 minut svižným tempem a dobu postupně navyšovat. Nic také nezkazíte pokud vyměníte výtah za schody a tramvaj do práce za příjemnou ranní procházku.Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*