Menu
WomanOnly
Krása

Jak správně aplikovat umělé řasy? Stačí jen trochu cviku

Redakce

Redakce

15. 1. 2014

Lákavě tajemnému pohledu zpoza dlouhých řas neodolá žádný muž! Stačí jen mrknout a je váš. Tenhle recept měly v malíčku už krásky ze zlatých let šedesátých a neomrzel se dodnes.

Nejdříve vybrat ty správné řasy

Na trhu existuje pět základních typů řas dle zakřivení: B, C, D, J a L. Jejich správným výběrem můžete výrazně ovlivnit jak trvanlivost, tak i výsledný efekt nalepených řas. U nás se nejčastěji setkáte s typy J (nejmenší zakřivení), B (střední zakřivení) a C (výraznější zakřivení). Nezapomeňte, že zakřivení umělých řas by vždy mělo maximálně kopírovat zakřivení vašich vlastních řas. Jen tak budou dobře držet a vypadat přirozeně.

V některých obchodech můžete vybírat i dle délky (např. XS – XL) či hustoty řas a zkoušet také samozřejmě můžete různé barvy. Ideální je, aby byly řasy lehké a proužek po jejich délce byl průhledný.

Jak si správně vybrat řasenku? Platí vysoká cena je kvalita?

Co budete k aplikaci potřebovat

V základní výbavičce nesmí chybět pinzeta, kleštičky na natočení vašich vlastních řas a kvalitní lepidlo (pro černé řasy můžete použít černé lepidlo, stačí však i průhledné). Obvykle jej najdete v balíčku s řasami, ale vyplatí se koupit v kterékoli drogerii větší balení, které déle vydrží (jednu dvojici řas lze totiž použít i vícekrát). Na odstranění řas pak budete potřebovat remover, který si s lepidlem šetrně poradí.

Jak na to

Nejprve si své vlastní řasy natočte kleštičkami na řasy. Umělé řasy pinzetou opatrně vyjměte z podkladu v balíčku. Přiložte je k oku nad vlastní řasy a zkontrolujte správnou délku. Pokud umělé řasy svojí délkou oko přesahují, nůžkami podle potřeby přečnívající část odstřihněte. Poté po délce celé řasy aplikujte v tenké vrstvě lepidlo. Řasu stočte do podkovy a asi třicet vteřin počkejte, až začne lepidlo lepit. Pak řasu pečlivě přikládejte na víčko, tak aby co nejtěsněji přiléhala k vašim vlastním řasám. Začněte od středu a  pokračujte koutky.

Jak si správně líčit řasy řasenkou: Nepodceňte přípravu

Druhou stranou pinzety můžete řasu jemně přitlačit a kleštičkami celé řasy ještě jednou natočit tak, aby se dobře spojily. Průhlednou řasenkou (pro černé řasy může být i černá) zaschlé řasy zafixujte. Na závěr oční linkou dokreslete vnitřní koutek oka, abyste zakryly případné nepřesnosti. Postup opakujte i pro druhé oko.

Umělé řasy pro začátečníky

Pokud se chystáte vyzkoušet umělé řasy poprvé, nestyďte se požádat o pomoc zkušenější kamarádku nebo zajít do kosmetického salónu. Uvidíte tak, jak na vás budou řasy vypadat a zda se vyplatí investovat do vlastní soupravy potřebné pro aplikaci. Jakmile se rozhodnete, že se bez kouzla uhrančivého pohledu již neobejdete, přikročte k akci.

Úplně poprvé si můžete nacvičit aplikaci umělých řas na obyčejné panence. Získáte tak větší jistotu.

A pro ty náročnější…

Řasy můžete ozvláštnit pomocí barevných glitrů a kamínků. Pokud se vám domácí umělé řasy přeci jen již trochu omrzely, můžete s vaší kosmetičkou vyzkoušet například trvalou na řasy či permanentní zahuštění a prodloužení řas. Počáteční investice do těchto řas je sice poněkud vyšší, ale výsledek pak skutečně stojí za to.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak správně aplikovat umělé řasy? Stačí jen trochu cviku