Menu
WomanOnly
Krása

Jak si správně líčit řasy řasenkou: Nepodceňte přípravu

Redakce

Redakce

7. 11. 2013

Dlouhé a husté řasy – to je sen každé ženy. Ty šťastnější z nás se s nimi narodily, ale většina si „velké kartáče“ musí vykouzlit samy pomocí řasenky.

Postup při nanášení řasenky

V první řadě musí být řasy zcela odlíčené. Nejlépe se odličuje pomocí pleťové vody nebo přípravků na odlíčení očí. Nenalíčené řasy působí nevýrazně a jako velmi krátké, což není žádoucí. Důvodem jsou bezbarvé konečky, které zvýrazníme až po nanesení barvy.

Řasy nesmí být mastné. Pro odstranění zbytku krému použijte pudr. Pokud se pudr zachytí v řasách, zejména na konečkách, je to jedině dobře. Po nanesení barvy tak budou řasy působit delší. Pudr vám tedy pomůže zvětšit objem řas.

Nejprve byste si měla nalíčit spodní řasy, aby se nalíčení horní řasy mezitím neobtiskly na horní víčko. Zkuste řasenku držet při líčení lehce nakloněnou, u pravého oka lehce doprava a u levého oka naopak lehce doleva. Řasy pak budou vypadat přirozeněji.

Co dělat, aby se řasy neslepily?

Spodní řasy se nejlépe líčí konečkem spirálovitého štětečku. Špičkou lépe kontrolujete množství líčidla i jeho přesné umístění. Takzvaným cik cak pohybem zabráníte, aby se řasy slepovaly a vytvářely se na nich žmolky. Pokud nejste spokojena s výsledkem, aplikujte ještě jednu vrstvu řasenky.

Nakonec řasy pročesejte speciálním hřebínkem. Tím zabráníte jejich dalšímu slepení a vzniku žmolků, pokud jste jim nezabránily již klikatým cik cak líčením. Při zasychání se také snažte nemrkat, aby se vám řasy zase neslepily, dokud řasenka plně nezaschne.

Jak vybrat řasenku? Nebojte se barev!

Nyní přijde řada na vhodný odstín a typ řasenky. Na trhu jsou velmi populární tři barvy: černá klasika, přirozená hnědá a šmrncovní fialová. Pro odvážné jsou i výraznější barvy, kterým vévodí modré odstíny. Barvy řasenek často podléhají módním výstřelkům, ale stálou klasikou rozhodně zůstává černá a hnědá řasenka.

Pro světlé typy žen a některé blondýnky a plavovlásky však může působit černá řasenka velmi nepřirozeně a až příliš tvrdě. Vyzkoušejte následující trik: na celou délku řas naneste hnědou řasenku a černou pouze na konečky řas. Výsledek bude dokonalý a ohromující!

Líčení očí pro blondýny. Máme tipy na denní i noční vzhled

Tipy pro dosažení krásných řas

Zkuste použít kleštičky na řasy, které vám krásné zvýrazní a natočí řasy. Máte k nim nedůvěru? Trochu cviku a uvidíte, že se bez nich už neobejdete. Mezi kleštičky umístěte horní řasy a krátce scvakněte. Ty zručnější z vás mohou postupovat až ke konečkům řas. Výsledek působí mnohem přirozeněji a zaručeně si ho každý všimne.

Jak zvýraznit oči při líčení

Máme pro vás ještě jeden tip pro zvýraznění očí. Na spodní řasy aplikujte barevnou řasenku – například modrou. Barevné odstíny vypadají na spodních řasách perfektně a nezáleží na tom, zda jste brunetka či blondýnka. Nebojte se tedy vůbec modrých odstínů! Barevná řasenka zvýrazní vaše oči a dodá jim jas a půvab.

Jak si správně vybrat řasenku? Platí vysoká cena je kvalita?

 

 

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně líčit řasy řasenkou: Nepodceňte přípravu