Menu
WomanOnly
Líčení očí

Jak si správně vybrat řasenku? Platí vysoká cena je kvalita?

Redakce

Redakce

16. 5. 2019

Výběr řasenky, ať už v drogerii nebo parfumerii, se na první pohled může zdát dost složitý. Kartáčky jsou z různých materiálů, různě tvarované, každá řasenka má zdánlivě jinou funkci. Nenechme se ale zmást marketingovými tahy.

Efekt nevytvoří řasenka, ale vy samy

Funkce mají všechny řasenky doopravdy jen dvě – dodat řasám délku a objem. Podle druhu kartáčku může jedna řasenka být víc objemová, jiná zas délková. V praxi ale většina slouží zároveň k oběma účelům, záleží jen na majitelce, jak s ní umí zacházet.

Dražší = kvalitnější?

Rozhodně neplatí pravidlo, že čím dražší je řasenka, tím je lepší a kvalitnější. Dříve platilo, že řasenky, které stály od tisíce korun, z neznámých důvodů déle vydržely – třeba i půl roku. Ale kvalita některých drahých řasenek (např. Lancome, MAC) viditelně klesá, možná paradoxně také právě proto, že poptávka po luxusních značkách stále roste. Stejně nebo lépe zkrátka kolikrát fungují i řasenky z drogerie, úplně nejlépe asi značka Maybeline. Jejich řasenky mají výraznou barvu, nedrolí se a jsou cenově příznivé. Vyplatí se i přesto, že vydrží maximálně tři měsíce. Oblíbené jsou také řasenky od Max Factor.

Jak správně nanášet řasenku. Nebudete potřebovat nic jiného!

Vrstvit, ale nepřevrstvit

Líčením se dají oči opticky tvarovat. Týká se to hlavně očních stínů a linek, ale i řasenky. Hluboko posazené oči je potřeba zvýraznit více, ale pokud máte velké (rybí) oči, rozhodně tolik nevrstvěte a nenanášejte všude stejné množství (zkuste zvýraznit hlavně vnější okraje a dosáhnout tzv. kočičího efektu). Všechno ale musí být v mezích vkusu. Řasy musí i po nalíčení vypadat jako řasy, ne jako černý slepený útvar nad okem.

Co spodní řasy?

Pokud máte přirozeně tmavé řasy, s malováním spodních řas si nemusíte tolik lámat hlavu, zejména při každodenním líčení. Světlejší typy by si měly nanášet řasenku i na spodní řasy, ale o to víc to během dne hlídat a upravovat, protože chtě nechtě se řasenka trochu rozmaže. Místo ní se na spodní řasy dá použít i tenká linka tužky.

Co je trvalá na řasy a jak na to?

Upravte řasy k dokonalosti

Poslední důležitá věc je neskončit líčení řas po „napatlání“ řasenky. Nikdo není dokonalý, takže i vám se určitě stane, že někde přetáhnete nebo se přece jen někde řasy ošklivě slepí. Řasenka se z očních víček nejlépe sundává ušními čistícími tamponky, které lehce namočíte. Slepené řasy můžete lehce rozčesat hřebínkem na řasy, popřípadě tenkou jehlou.

Ohodnoťte tento článek:
4
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak si správně vybrat řasenku? Platí vysoká cena je kvalita?