Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vybrat pánskou košili? Vybírejte dárky pro muže správně!

Markéta Pešková

Markéta Pešková

22. 11. 2013

Vánoce se blíží a určitě přemýšlíte, čím obdarovat své blízké mužského pohlaví. Pokud vás napadla košile, máme pro vás cenné rady, jak ji vybrat správně.

Materiál

Pokud jsme ochotné do košile trochu více investovat, nejlepším materiálem je hedvábí, v opačném případě volte bavlnu. Nejenže je příjemná, ale určitě se v ní muž nebude tolik potit, jako v košilích s příměsí polyesteru. Myslete také na příležitost, kam ji bude muž nosit a roční období, kdy ji bude nosit. Na zimu jsou vhodné košile teplejší, na léto co nejtenčí a prodyšné.

Jak správně vyžehlit košili v 5 krocích: Toto zvládne každá žena

Provedení

Pokud chcete koupit kvalitní košili, určitě si důkladně prohlédněte, jak je vyrobená. Vodítkem mohou být např. všudypřítomné koukající nitě, nestejnoměrné a nepravidelné knoflíkové dírky, či provedení jednotlivých švů, které by určitě neměly být nijak křivé.

Barva

Nikdy nic nezkazíte bílou košilí. Ta je totiž vhodná i na ty nejformálnější příležitosti. Pokud muž má jít třeba na pracovní pohovor, je vhodné košile také světle modrá a šedá. Na běžné nošení se můžete z hlediska barevného provedení více odvázat. Nicméně nezapomínejte na to, že se košile musí hodit k obleku muže. I ten může mít nějakou specifickou barvu, strukturu či vzor.

Pokud chcete, aby vás muž s košilí někam doprovázel, bude působit dobře, když váš a jeho outfit bude ladit. Proto zvažte, jestli se košile hodí i k vašim róbám.

Velikost

Košile je oblečení, které by mělo ideálně sedět. Zrovna zde platí, že nejlépe je, pokud si ji dotyčný může vyzkoušet. Pokud chcete svého muže překvapit, můžete si sebou vzít někoho podobně velikého. U velikosti košile pamatujte na tato pravidla:

Manžety  rukávů se nesmí zařezávat, ani nesmí být možné jimi prostrčit ruku zpět

Při ohnutí ruky musí rukáv končit u zápěstí, při volně spuštěné paži by měl vylézat asi 1 cm pod rukávem saka

Délka košile by měla být taková, aby i při zvednutých rukou nad hlavu nevylézala z kalhot

Límeček musí být dopnutelný tak, aby za něj byla možnost prostrčit 2-3 prsty

Pokud nemáte nikoho, kdo by s vámi mohl jít na zkoušky, stačí znát obvod kolem krku a délku rukávů. To jsou totiž údaje, které by u každé pořádné košile měly být uvedeny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vybrat pánskou košili? Vybírejte dárky pro muže správně!