Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Jak vychovat psa? Vycvičte si ho tak, aby vás respektoval

Uvažujete, nebo už jste si dokonce pořídila pejska? Pak určitě víte, že je s ním spousty práce. Psům totiž musíte věnovat velkou část svého volného času, ať už kvůli venčení, nebo jiné péči. Další důležitou součástí péče o psa je jeho výcvik, který je možná tou nejdůležitější složkou výchovy. Pokud se chcete dozvědět, jak na správný výcvik pejska, potom čtěte dál!

Nepodceňujte výcvik svého psa!

Výchova psa by se měla stát samozřejmostí pro každého páníčka, protože pokud se výcvik zanedbá, může z toho koukat velký problém! Psi jsou totiž od přírody divoká a hravá zvířata. Jejich nátura se ale samozřejmě musí krotit, jinak se může snadno stát, že se pes vymkne vaší kontrole. V takových případech pak dochází k agresivním útokům například na děti.

Buďte proto zodpovědná a svého chlupatého miláčka pravidelně učte nejrůznějším povelům a hlavně poslušnosti. Myslete na to, že pes má svého páníčka bezpodmínečně poslouchat v jakékoli situaci!

Kdy začít?

S výcvikem psa začněte již od jeho útlého věku. Je dokázáno, že se štěňata učí poslušnosti mnohem snáze, než dospělí jedinci. Nezáleží na tom, jestli máte trpasličího buldočka, nebo dobrmana, výcvik by měl mít každý pes.

Samozřejmě psí plemena se od sebe rapidně liší, a proto je jiný i jejich trénink. Pamatujte ale, že pokud bude pes brát výcvik spíše jako hru, naučí se téměř jakýmkoli kouskům!

Srozumitelnost povelů

Lidé občas tíhnou k tomu, že se k psům chovají jako k lidem a mají pocit, že psi jim dokonale rozumí. To ale samozřejmě není pravda! Proto by jste měla vždy používat stejné povely pro jednotlivé úkony a měla byste je také pronášet přibližně stejným tónem hlasu. Nestane se tak, že by byl pes zmatený a nevěděl co po něm chcete. Bude dělat přesně to, co si přejete vy.

Pozitivní přístup je základ

Váš pes musí vědět, že výcvik baví i vás, protože mu jako správnému společníkovi záleží na tom, aby jste se bavila i vy! A tak dozajista vycítí, pokud vás trénink nebude bavit a nenadchne ani jeho! Nezapomeňte svého čtyřnohého mazlíčka také dostatečně motivovat odměňovat, aby věděl, že to co dělá, je správně.

Důslednost především!

Ve svém tréninku nepolevujte za žádných okolností. Ani když na vás váš domácí mazlíček bude házet psí oči, ani když bude kňučet. Snaží si tak jen vynutit pozornost a převzít kontrolu nad situací. Ze začátku to pro vás bude těžké, ale pes si časem zvykne a přestane vás takto vydírat.

Také je důležité aby měl pes vlastní jídlo (nejlépe granule), kterým ho budete krmit. Nedávejte mu zbytky od stolu, ani mu nedopřávejte kousky jídla, které právě jíte. Pes by si na to navykl a jen špatně byste ho tohoto návyku zbavovala!

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vychovat psa? Vycvičte si ho tak, aby vás respektoval