Menu
WomanOnly
Domácí zvířata

Nejlínější psí plemena. Jakého psa vybrat, pokud nemáte rádi dlouhé procházky

Chcete si pořídit psa, který nevyžaduje hodinové procházky? Přinášíme vám seznam těch nejlínějších plemen, které většinou upřednostňují spánek před běháním za míčem.

Mops

Mopsík je hravý pes, kterému stačí jen klidné procházky. Díky každodennímu pohybu zabráníte přibírání na váze a podpoříte jeho zdraví. Mops je skvělý domácí mazlíček, který s vámi bude rád sledovat televizi i spát v posteli.

Baset

baset

Baseti jsou známí jako velcí pohodáři. Podle American Kennel Clubu mu stačí procházky v klidném tempu. Pokud však budete chtít, zvykne si váš baset i na delší a svižné venčení. Ze všeho nejvíce baseti milují odpočinek a ničím nerušený spánek. Užívají si také mazlení, drbání a chování na klíně. V žádném případě se nejedná o psa jednoho pána, o svou pozornost a lásku se ochotně dělí s celou rodinou.

Anglický buldok

anglický buldok

Toto plemeno patří do nesportovní skupiny psů, což vypovídá mnohé o míře jejich energie. Jedná se o kamarádské, mírumilovné až apatické zvíře. Anglický buldok je velmi přátelský a loajální svému pánovi. Miluje děti a je s nimi velký kamarád. Aby nepřibral, potřebuje pravidelní procházky v rychlejším tempu. Rychlá chůze ho však vysílí natolik, že zbytek dne s radostí prospí.

Co dokáže vycítit pes a jak pozná těhotenství, smutek nebo rakovinu?

Německá doga

německá doga

Německé dogy získali přezdívku „jemní obři“. S jejich výškou až 90 cm a váhou kolem 60 – 80 kg se není čemu divit. S dospělými i dětmi si umí vytvořit velmi silné pouto. Jsou mírně energičtější, což vyžaduje několik klidných procházek za den. Bez obav ale zvládnou i občasné túry. Obecně jsou však německé dogy považovány za líné psy, především v dospělém věku.

Japonský chin

japonský chin

Malé psí plemeno dosahuje průměrné váhy 3 – 5 kilogramů. Ze všeho nejvíce si užívá pomalé procházky, případně důkladné prozkoumávání zahrady. Ačkoliv se jedná o velmi společenské psy, spíše než hraní milují spánek. Díky své malé velikosti jsou z nich skvělí bytoví psi.

King charles španěl

 

Klidné plemeno bylo původně vyšlechtěné ze sportovních psů. Proto mají španělové rádi mírné outdoorové aktivity. Pokud se však rozhodnete strávit den v posteli, nečekejte, že vás tento pejsek bude tahat ven na procházku. Mnohem raději bude podřimovat vedle vás.

Bulmastif

bulmastif

Obrovští podsadití psi mají velmi klidnou a přátelskou povahu. Pokud se pro bulmastifa rozhodnete, připravte se na to, že pes vážící 45 – 50 kilogramů zabere celý váš gauč a označí si ho značným množstvím slin. I když se může zdát, že je tento pes spokojený s celodenním poleháváním, není to tak docela pravda. Bulmastif ke svému životu potřebuje pravidelný pohyb ve formě procházek.

Pekinéz

pekinez

Malé plemeno je známé roztomilým splasklým čumáčkem. Obvykle si vystačí s jednou 20minutovou procházkou denně. Samozřejmě ale záleží na konkrétním pejskovi a jeho individuálních potřebách. I když je pekinéz klidnější plemeno se skromnými nároky, hravě zvldádne i některé psí sporty.

Pes nebo kočka? Jaké domácí mazlíčky preferujete podle znamení zvěrokruhu?

Francouzský buldoček

francouzský buldoček

Malý podsaditý pes má skvělou osobnost. Je laskavý, hravý a má spíše střední úroveň energie. Po svém majiteli potřebuje denně jen jednu krátkou procházku nebo venkovní hru. Jen díky pravidelnému pohybu zůstane francouzský buldoček zdravý a v kondici. V horkém a vlhkém počasí může mít tento pes kvůli plochému čumáku určité potíže s dýcháním.

Ši-tzu

ši tzu

Plemeno ši-tzu bylo vyšlechtěno proto, aby vydrželo sedět celý den na klíně a dělat svému pánovi příjemnou společnost. Polehávání v kombinaci s krátkou procházkou nebo chvilkou hraní bohatě stačí k tomu, aby byl ši-tzu šťastný. Myslete ale na to, že jeho srst potřebuje pravidelnou údržbu a spoustu péče.

Čau čau

čau čau

Obří medvídek je bezstarostné plemeno, oddané svému majiteli a velmi ochranitelské. Vyžaduje jen málo pohybu ve formě procházek a různých her. Během horkých dnů je mu kvůli husté a dlouhé srsti lépe doma v chladu.

Greyhound

greyhound

Chrt Greyhound dokáže sice rychle běhat, ale jeho výbuchy energie mají jen krátké trvání. Kynologové chrty označují za gepardy psího světa. Gepard je známý tím, že většinu dne šetří energii, aby měl později sílu na lovení kořisti. Greyhoundi jsou na tom podobně. Stačí jim jedna dlouhá procházka nebo krátký sprint denně, a hned jsou připravení strávit s vámi zbytek dne na pohovce.

Čivava

čivava

Plemeno vážící méně než 3 kilogramy má mimořádně přátelskou osobnost. Čivava miluje odpočinek a mazlení, ale zároveň potřebuje i pravidelný pohyb. Výhodou je, že k němu nepotřebuje velký prostor. Čivavě bohatě stačí malý dvorek nebo obývací pokoj. V domácím prostředí je čivava poslušná a nemá tendenci ničit nábytek jako někteří psi. Není náročná na krmení ani péči o srst.

Čivava potřebuje lásku i důsledný výcvik. Pro koho je vhodná a jak se o ni starat?

 

Které z líných psích plemen vám nejvíce přirostlo k srdci? Budeme rádi, když se o svůj názor podělíte v komentářích.

Ohodnoťte tento článek:
4,5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Nejlínější psí plemena. Jakého psa vybrat, pokud nemáte rádi dlouhé procházky