Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jak vylepšit své tělo? Jezte často a nebojte se cvičení

Redakce

Redakce

13. 10. 2013

Valná většina žen, přicházející do fitcenter, má velmi podobná přání. Moc rády by zpevnily konkrétní partie, vyrýsovaly, či přímo nějaké to kilo shodily. I když to někdy ne a ne jít, stačí dodržovat několik obecných zásad.

V dnešní uspěchané době jsou na všechny kladeny velké nároky. A to pak zanechává stopy právě v podobě špatného stravování. Pro získání či udržení štíhlé postavy je nutné jíst nejlépe pětkrát denně, ale v malých dávkách a jen ty správné věci.

Hubnout, ale zdravě

Když by žena ráda shodila nějaké to kilo, vždy to znamená dvě základní věci. Nejprve upravení svého jídelníčku a dále zařazení aktivního tréninku do svého denního režimu.

V rámci článků o hubnutí v různých dámských periodikách bych rád dámy upozornil na často psaný mylný fakt. Můžete se dočíst, že v rámci diety je zakázáno jíst dříve jak po čtyřech hodinách. Prosím, nedělejte to.

Lidské tělo potřebuje neustálý přísun potravy v malých dávkách. Pokud si nedopřejete žádné jídlo déle jak tři hodiny, tělo si samo začne vyrábět tukové zásoby. V opačném případě je velmi snadné rozladit si svůj metabolismus.

Jak spočítat vlastní index tělesné hmotnosti BMI? Co to vůbec znamená?

Trénink

Pokud je vaším primárním cílem opravdu zhubnout, je nezbytné nejméně dvakrát týdně zařadit trénink typu kardio. Kardiem se rozumí běh, plavání, jízda na kole atd.

Posilování je také skvělé. Pomocí prostých zklapovaček můžete dostatečně posílit břišní svalstvo. Hluboké dřepy a výpady vpřed skvěle procvičí hýžďové a stehenní svalstvo. Ale pozor! Při posilování o velké intenzitě můžete tzv. rýsovat, ale na hubnutí spousty kil můžete zapomenout.

Strach ze svalů

Neustále mezi ženami panuje mýtus: když budu posilovat, nenarostou mi moc velké svaly?

Dámy skutečně se toho bát nemusíte. I muži jsou nuceni velmi a velmi posilovat s velkými váhami, aby jim narostly kýžené svaly, a to mají tak potřebný testosteron.

Pro objemné svalové masy je velké množství testosteronu potřebné. Pouze se vám může stát, že po prvním či druhém tréninku se na pár dní rozšíří procvičovaný sval. Ale skutečně nemějte strach. Jde o přechodný stav rozšířeného krevního řečiště, který se po adaptaci na trénink opět vrátí do původní velikosti.

Zrádné maličkosti

A pak jsou zde ty záludné drobnosti, kterých si ženy občas rády dopřávají. Bohužel.

Veškerá snaha pak postrádá očekávaný výsledek. Pro dokonalou postavu by tyto věci měly být tabu: čokoláda, víno, sušenky, bonbóny, slazené limonády atd.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vylepšit své tělo? Jezte často a nebojte se cvičení