Menu
WomanOnly
Krása

Jak vypadají ideální prsa, která se líbí všem? Zabývají se tím britští lékaři

Veronika Tichá

Veronika Tichá

28. 11. 2014

Muži je milují, ženy proklínají. Řeč je o ženských ňadrech. Pro mnoho mužů jsou tím prvním, co je na ženě zaujme, po celá tisíciletí fungují jako symbol sexuální zralosti ženy a objekt touhy mužů. Přesto jsou pro mnohé z nás tématem téměř zapovězeným.

Malé nebo velké?

V současnosti snad neexistuje žena, která by byla se svými ňadry spokojená. Moderní doba klade důraz na bezchybný tvar a velikost, pomyslným měřítkům ale ženy podléhají s pocitem, že jejich prsa jsou nedokonalá a nebudou se mužům líbit. Tyto obavy jsou ale zbytečné – je potvrzeno, že ženy se o své poprsí zajímají mnohem více než muži, kteří na nich nehledají dokonalost, jejich prsa jsou pro ně středobodem vesmíru, ať jsou malá nebo velká. Každý má jiné představy o perfektním vzhledu ňader u svého ženského protějšku. Jak tedy vypadají dokonalá prsa? Existuje ideální velikost a tvar prsou, který by se líbil všem?

Jak už bylo řečeno, muži většinou absolutně neřeší, jestli jsou prsa jejich vyvolené příliš malá nebo naopak velká, jestli jsou pevná nebo jestli už na ně začala působit neúprosná gravitace. Ženy se jejich vzhledem zabývají mnohem více, čímž si zbytečně přidělávají vrásky a samy si srážejí sebevědomí. Ač to může znít jako klišé, jak pro muže, tak pro ženy je mnohem důležitější osobnost druhého člověka, než jeho vzhled.

Růst prsou: Jak ho poznat v pubertě a lze ho podpořit v dospělosti?

Matematikou na krásná prsa

I přes tento nezpochybnitelný fakt ale londýnští plastičtí chirurgové přišli s proporcemi „dokonalého“ prsu. Skupině tvořené více než třinácti stovkami osob předložili fotografie různých tvarů ňader. Respondenti je měli hodnotit z hlediska tvaru, přirozenosti, ženskosti a přitažlivosti. Prsa měla různý poměr tkání, který se měří tak, že u stojící ženy se vytvoří horizontální přímka v úrovni bradavky, pak se změří objem tkáně nad a pod přímkou a vyjádří se poměr k celkovému objemu prsa.

Lékaři tak popsali čtyři nejčastější druhy prsou – 35:65, 45:55; 50:50 a 55:45. Z výsledků výzkumu vyplynulo, že nejčastějším poměrem, který by tedy mohl být považován za ideální, je 45:55. To potvrzuje náš předchozí názor, že nezáleží na tom, zda má žena velikost A nebo D, ale podle tohoto výzkumu je důležité, jaký je poměr prsní tkáně nad a pod bradavkou.

Stále ale platí, že každému se líbí něco jiného a není v žádném případě nutné trpět mindráky, pokud se nám naše prsa nezdají krásná. Nikde není psáno, jak vypadají ideální prsa, své tělo byste měla brát jako dokonalé bez ohledu na nesčetné výzkumy. Určitě i vaše prsa jednou najdou toho správného obdivovatele, pokud tomu tak už není.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadají ideální prsa, která se líbí všem? Zabývají se tím britští lékaři