Menu
WomanOnly
Móda a styl

Jak vypadat skvěle na fotce? Naučte se pózovat jako modelka

Přemýšlíte, jakou fotkou byste zabodovala na sociálních sítích? Naučte se usmívat očima, natočit hlavu na tu správnou stranu a vhodně se nalíčit!

Nastavte levou tvář

Klíčem k dokonalé fotce zaměřené na obličej je správná póza. Podle výzkumu na americké univerzitě Wake Forest University je levá strana obličeje atraktivnější a emočnější. Proto se při pózovaní natočte mírně vpravo a fotografovi ukažte levou tvář. Jeden z bonusů této pózy je i optické zeštíhlení obličeje.

Mějte jiskru v oku

Všimli jste si někdy, jak mají modelky na předních stranách časopisů takový ten kouzelný záblesk v očích? Samozřejmě ten jim dodělávají fotografové zpětně ve Photoshopu, ale vy se ho můžete pokusit napodobit! Stačí se jen při focení zadívat na světlý bod.

Úsměv je malý zázrak

Žádný sýr! Nejlepší fotky docílíte, když se nebudete křenit na fotografa a zuby vůbec neukážete – raději se snažte působit tajemně. Supermodelka Tyra Banks, která je známá pro svých 275 různých úsměvů, radí, že byste měli do úsměvu hlavně zapojit oči. A dokonce pro to vymyslela nové slovo: Smize.

Jak se postavit před fotografa?

Ať jste jenom na zahradní párty, nebo na červeném koberci, postavení těla je to nejdůležitější. Nejlépe budete na fotce vypadat, když dáte jednu nohu vpřed a zbytek těla jakoby schováte za ni a lehce se vytočíte do strany. Tak budete opticky vypadat štíhleji. Taky si dávejte pozor na postavení hlavy. Lehce ji skloňte, ale dávejte zase pozor, abyste se vám nevytvořila několikanásobná brada.

Pozor na líčení

Zapomeňte na několik vrstev make-upu, výraznou tvářenku á la Marfuša a tmavě namalované oči. Právě tmavé líčení totiž na fotce vypadá ještě tmavěji a může vám vytvořit nežádoucí kruhy pod očima. Na focení si s sebou raději přibalte pudr. Nechcete přece vypadat, jako byste si právě dala dvacet minut ve finské sauně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak vypadat skvěle na fotce? Naučte se pózovat jako modelka