Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jak zabránit pocení v podpaží? Možná je nutné navštívit lékaře!

Redakce

Redakce

21. 1. 2014

Pocení je přirozený biologický jev, tělo se díky němu zbavuje škodlivých látek a bylo by hloupé se mu snažit úplně zabránit. Co ale pocení provází a většina lidí považuje za velice negativní faktor, je zápach. Dnes však známe mnoho způsobů, jak se mu vyhnout.

Jak omezit pocení

Omezit pocení vám pomohou antiperspiranty, které kromě příjemné vůně obsahují složky, díky kterým se budete potit méně. Mnoho těchto výrobků je však poměrně agresivních a citlivější jedinci mohou dostat alergickou reakci. Díky sloučeninám hliníku, které se snaží proniknout do kůže, se může podle některých zdrojů rozvinout rakovina prsu nebo Alzheimerova choroba, avšak tato podezření nebyla vědecky prokázána.

Co dělat proti smradlavým nohám? Známé i neznámé rady

O poznání bezpečnější jsou deodoranty, protože obsahují pouze vonné složky, které brání tomu, aby pot začal zapáchat. Na trhu je navíc k dostání mnoho přírodních výrobků, u kterých si můžete být jejich neškodností jistí. Mnohé z nich je třeba aplikovat dvakrát denně, avšak s tímto se setkáváme i u běžných deodorantů.

Výroba domácího deodorantu

Deodorant si taktéž můžete vyrobit sami doma. Na internetu naleznete nepřeberné množství receptů a návodů, avšak většina z nich vyžaduje pouze kukuřičný škrob, jedlou sodu, kokosový olej a nějakou vonnou složku, která bývá zpravidla zajištěna esenciálním olejem dle vlastního výběru.

Když nic proti pocení nepomáhá

Jestliže se nadměrně potíte a vyzkoušeli jste již mnoho drogistických výrobků, pak byste se měli vypravit za kožním lékařem, který provede různá vyšetření, neboť nadměrné pocení může být způsobeno mnoha faktory a často stojí za nějakým onemocněním, které je třeba léčit léky na předpis. Pocení mohou způsobovat různé hormonální poruchy, problémy se srdcem a další nemoci.

Čím pocení ještě více omezit

V zamezení zápachu rozhodně nepodceňujte správnou životosprávu, neboť čím méně dodáte tělu škodlivých látek, tím méně jich musí vyloučit. Navíc obecně platí, že hubenější lidé se potí méně než ti s nadváhou, takže máte o důvod více žít zdravěji. Strava má také vliv na zápach potu. Je známo, že zejména aromatické složky potravy mohou být potem intenzivně vylučovány. Příkladem takových potravin může být česnek nebo káva.

Ohodnoťte tento článek:
5
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jak zabránit pocení v podpaží? Možná je nutné navštívit lékaře!