Menu
WomanOnly
Hubnutí

Jaká je cena liposukce? Zeptali jsme se, kolik stojí odsátí tuku

Redakce

Redakce

30. 10. 2014

Rozhodla jste se pro liposukci a nyní pátráte po tom, kde a za kolik si ji nechat provést? Podle čeho si vybrat kliniku? A může být podezřele nízká cena předzvěstí komplikací či rizik? Právě na toto jsme se zeptali odborníka na slovo vzatého, MUDr. Karla Urbana, uznávaného plastického chirurga z renomované kliniky plastické chirurgie Esthé v Praze.

MUDr. Karel Urban, Klinika Esthé

MUDr. Karel Urban, Klinika Esthé

Vaše klinika je známá tím, že se na ní obrací mnoho klientů, ale i často nespokojení pacienti z jiných pracovišť s žádostí o reoperace. Nejčastěji to bývá v případě pacientů podstupující operaci prsou nebo plastiku nosu. Setkáváte se také s nepovedenými liposukcemi?

Bohužel, i s nepovedenými výsledky po liposukcích na jiných pracovištích se občas také setkáváme. Většinou to bývá z pracovišť, kde výkon neprovádí plastický chirurg a kde mají malé zkušenosti s liposukcí. Často přicházejí také zklamaní klienti, kteří podlehli reklamě a podstoupili různé typy neinvazivních tzv. liposukcí, které mají minimální výsledný efekt.

Kde nejčastěji bývá problém, v čem tkví rizika a komplikace po liposukci, s nimiž za vámi chodí pacienti z jiných pracovišť?

Důležitá je správná indikace k liposukci, zvážení vhodnosti tohoto zákroku pro konkrétního klienta. Je třeba zodpovědně zvážit rozsahu plánovaného výkonu, typu a stavu kůže a výběr vhodné metody. Proto je před výkonem vždy nutná konzultace s plastickým chirurgem, kde si upřesníte reálná očekávání a konkrétní možnosti.

Dobrý výsledný efekt záleží především na zkušenostech plastického chirurga, ale také na vybavení a zajištění zdravotnického zařízení. Většina nepovedených výkonů je způsobena nevhodnou indikací nebo nesprávnou technikou provedení liposukce.

Dá se kvalita plastického chirurga potažmo celého pracoviště poznat podle ceny? Kde je hranice ceny liposukce, kdy bychom se měli bát?

Jenom cena operace není samozřejmě zárukou kvality, ale přehnaně nízké ceny jsou většinou doprovázené nižší úrovní pracoviště a personálním zajištěním. Vždy je vhodné si zjistit informace o operatérovi, personálním obsazení, hygienických podmínkách i technickém vybavení pracoviště.

Také je nutné vědět, co vše je zahrnuto v konečné ceně operace. Je to obdobné jako v jiných oblastech našeho života. U renomovaných klinik provádí výkony vždy atestovaný plastický chirurg, technické i personální zajištění splňuje nejvyšší požadavky, a proto i ceny se pohybují na podobné úrovni.

 

Poměrně často se objevují nabídky na liposukci i na různých slevových portálech. Doporučil byste využití takové akce? Najdeme zde i akce na zákroky prováděné v Esthé? Nebo právě tyto nabídky mohou být velice pochybné?

I u slevových portálů platí obdobná pravidla, která jsem již uvedl, tj. nedat pouze na placené reklamní sdělení daného zařízení, ale zjistit si co nejvíce objektivních informací o operatérovi a klinice.

Na vaší klinice probíhá do konce listopadu mimořádná podzimní akce na ultrazvukovou liposukci. Proč podstoupit liposukci právě v zimním období?

Liposukce se provádí samozřejmě v průběhu celého roku, ale vzhledem k potřebě nošení elastických návleků po operaci je příjemnější podstoupit liposukci v chladnějších měsících od podzimu do jara.

Na jakých oblastech současně lze liposukce provést? Vyjde pak taková liposukce levněji?

Rozsah liposukce není samozřejmě bez omezení a musíme zvážit nejen velikost odsávaných oblastí, ale i celkový zdravotní stav klienta. Obvykle je možné spojit liposukce 2 až 3 oblastí do jedné operace. Cena výkonu je pak samozřejmě také levnější.

Lze liposukci kombinovat i s jiným zákrokem? Co bývá nejčastějším zákrokem, který ženy podstupují současně s liposukcí?

Ano, záleží opět na rozsahu výkonu, ale obvykle se dá liposukce kombinovat s dalšími výkony jako například s operací břicha, prsů, obličeje, nosu, víček, boltců apod.

Pro žádaný výsledek operace je nejdůležitější zkušenost chirurga. Existují nějaká pravidla, podle nichž se dá takový lékař poznat? 

Určitou představu si může klient udělat podle toho, zda je lékař atestovaný plastický chirurg, kolik let se věnuje estetické chirurgii apod. Na stránkách Společnosti estetické chirurgie České lékařské společnosti J. E. Purkyně si může každý zjistit, zda lékař je certifikovaný v oboru estetické chirurgie. Přínosné je samozřejmě i osobní doporučení od známých, kteří s lékařem mají vlastní dobrou zkušenost s konkrétním typem operace.

V estetické medicíně je mimořádně důležitá prvotní konzultace s plastickým chirurgem. Co se na této konzultaci obvykle s pacientem probírá? 

Konzultace je jedna z nejdůležitějších částí estetické chirurgie. Během ní si klient a operatér upřesní představy a očekávání od výkonu, možnosti daného výkonu tyto představy naplnit, zváží celkový zdravotní stav klienta i zhodnotí tkáně v oblasti plánovaného výkonu. Dále si vysvětlí předoperační přípravu, průběh operace i pooperační péči. Klient by se měl během konzultace dozvědět i kompletní finální cenu výkonu.

Ceník za prováděnou liposukci v Esthé*

Ultrazvuková liposukce VASER v celkové narkóze:

  • Střední lokalita (kolena, paže): 18 900 Kč
  • Velká lokalita (břicho, boky, stehna, hýždě): 29 800 Kč
  • Liposukce podbradku: 20 600 Kč

*) Ceny jsou stanoveny jako průměr, doporučená cena. Obsahuje anestezii a včetně DPH. Vždy záleží na posouzení lékaře při konzultaci k dané lokalitě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jaká je cena liposukce? Zeptali jsme se, kolik stojí odsátí tuku