Menu
WomanOnly
Zdraví a výživa

Jsou menstruační kalhotky Snuggs dostatečná ochrana?

Doby velkých vložek, s nimiž se ženy cítily, jako když mají v kalhotkách plenu, jsou už dávno pryč. Moderní doba s sebou přináší také řadu moderních menstruačních pomůcek a tampony to rozhodně nejsou. Dnes se daleko více dbá na ekologii a udržitelnost, což tampony rozhodně nesplňují.

Pokud ani vám není lhostejný osud přírody a nechcete každý měsíc produkovat tolik odpadu v podobě použitých vložek nebo tamponů, je na čase začít se zajímat o alternativní možnosti. Některé jsou na první pohled poněkud úsměvné (menstruační houby, kdy vlastně místo tamponu používáte živý organismus), jiné se zdají nepohodlné, ale opak je pravdou (menstruační kalíšky, které stačí vždy jen vylít a omýt, nic nevyhazujete). Jako absolutní špička se však zdají menstruační kalhotky. Nebylo by krásné nemuset používat žádnou pomůcku, prostě si jen obléknout kalhotky, což děláte běžně?

Opravdu stačí si obléknout menstruační kalhotky?

Menstruační kalhotky nejsou žádným novým výmyslem, aspoň ne v zahraničí. U nás je propaguje zejména značka Snuggs, která vyrábí kalhotky pro slabší i silnější menstruaci. Vystačíte si s nimi tedy během celého období menstruace. Aspoň se to předpokládá.

Jak vám prozradí o Snuggs recenze, kalhotky z high-tech materiálu s nanovlákny skutečně dokáží absorbovat až dvakrát tolik co vložka či třikrát tolik co tampon. Přitom jsou velmi tenké a příjemné, nebudete ani cítit žádný zápach.

Jak dlouho vydrží?

Menstruační kalhotky Snuggs je třeba prát každý den po použití, proto je lepší si zakoupit rovnou dvoje, ať je můžete střídat. Životnost kalhotek je až 50 pracích cyklů, vydrží tedy rok až dva. Cenově jsou rentabilní, když si spočítáte, že vlastně nebudete muset kupovat žádné vložky ani tampony.

Bohužel platí, že ne každému vyhovuje všechno. Stejně jako jedné ženě může být nepříjemný menstruační kalíšek, další se nespokojí s menstruačními kalhotkami. Mohou však fungovat jako skvělá pomůcka třeba v případě, že již používáte kalíšek, ale chcete se ještě pojistit pro případ protečení.

Doporučujeme prostudovat si celou podrobnou recenzi na blogu Ecoblog. Můžete si tam přečíst i recenze menstruačních kalíšků a zkušenosti s dalšími menstruačními pomůckami. V 21. století vám už menstruace nemusí komplikovat život, stačí si vybrat vhodnou pomůcku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Jsou menstruační kalhotky Snuggs dostatečná ochrana?