Menu
WomanOnly
Hubnutí

Kam do posilovny? Vyzkoušeli jsme za vás Power Plate Nika, Hany Bany a Contours

Redakce

Redakce

1. 6. 2014

Posilovny se dnes objevují na každém rohu. Rozmáhají se ženské posilovny i skupinová a individuální cvičení. Přemýšlíte kam zajít a jak si vybrat vhodné cvičení? Poradíme vám. Testujeme je za vás.

Permanentky do posiloven

Permanentky do posiloven

Power Plate Nika

Útulné prostředí v areálu Nové Harfy, kde Vás přivítají s otevřenou náručí. Power Plate Nika se nachází v přízemí moderní novostavby kousek od tramvajové zastávky. Moderně zařízené studio se vám bude líbit hned po vstupu dovnitř.

Lekce probíhá po celou dobu na vibračním stroji Power Plate, kde cvičíte kardio a zároveň posilujete problematické partie.  Jde o 3D vibraci, kterou přenáší do svalů. Při různých cvicích a polohách zhruba 10x více než při těch samých pohybech bez vibrace. Na konci cvičení dostanete ještě krátkou masáž nohou pro lepší prokrvení.

Trenérka se od vás nehne

Certifikovaná trenérka se od vás po celých 30 minut ani nehne. Sestaví tréninkový plán přímo pro vás a na každou hodinu se pečlivě připraví. Věnuje se vám, snaží se vysvětlit, co byste měli změnit, a to nejen při sportu, ale i v životosprávě.

Lidský přístup trenérky oceňuji, takže klasické holčičí povídaní, mi naprosto vyhovuje. Na druhou stranu když je potřeba víc zabrat, zejména u náročnějších cviků, umí být jako pes. Dost často jsem tak slýchávala „Klidně mi nadávej sprostě, ale ten cvik prostě uděláš.“ A udělala. Každou další návštěvou jsem se zlepšovala. Kdyby mě nepřerušila nemoc, vsadím se, že účinky cvičení jsou ještě viditelnější.

Hodina na Power Plate je poněkud drahá (290,- Kč). Vstup si lze koupit při každé návštěvě, ale výhodnější je permanentka na deset vstupů (2600,- Kč).  Pokud s cenou nemáte problém, pak jenom doporučuji. Za služby, kterých se vám u Niky dostane, se to rozhodně vyplatí.

Dámské fitness, které vám vyčaruje super nohy

Hany Bany je známý music club, ale tohle se s ním rozhodně nedá srovnávat. Sice vám tu připraví drinky, ale pouze energy, hudba se dost často střídá s televizí, místo tanečního parketu makáte na strojích a rozhodně se tu neseznámíte. Mužům je vstup zakázán! Což v tomhle případě vůbec není na škodu.

Vybrala jsem si studio na Praze 9. Při první návštěvě jsem byla trochu šokována obsluhou, která se vám prakticky nevěnuje. Nedá se to přičítat za vinu slečnám na recepci, protože kromě obsluhy recepce, vyřizování telefonátu a e-mailů, musí ještě trénovat na Power Plate strojích, být k dispozici u VacuShape zařízení, dělat uklízečku, „servisáka“ a ještě být usměvavé. To se prostě najednou zvládnout nedá. I tak jim za to bohužel dávám velké mínus.

Cardio zóna v Hany Bany

Kardio zóna v Hany Bany

Začínáme na Kardio, následuje makačka na Power plate a na závěr VacuShape

Fitness je rozděleno do tří hlavních místností – Kardio, Power Plate a VacuShape. První zóna je pro zahřátí. Najdete tam běžící pásy, crosové trenažéry, veslovací stroje a rotopedy. Vše od značky Kettler. Po ukončení cvičení jsou připraveny dezinfekční spreje a ubrousky na očištění strojů, což oceňuji.

Po zahřátí se můžete přemístit na Power Plate, kde cvičíte sami nebo za pomoci trenérky. Dopředu ale říkám, že ta moc času nemá. Cvičit můžete i sama a jako pomocník slouží obrázky s různými cviky.

Poslední zóna VacuShape. Tenhle stroj jsem si doslova zamilovala. Dostanete sukni z neoprenu, kterou přetáhnete po zavření stroje přes okraj, takže vám kouká pouze horní část těla. Vyberete si oblíbený seriál – Přátelé, Sex ve městě a mnoho dalších i třeba filmů, z nabídky, nasadíte sluchátka a zmáčknete start. Pak už jen chodíte na běžícím páse a sami si určujete stupeň rychlosti.

Chůze i podtlak ve stroji způsobí, že po půl hodině máte dost. Déle se ani cvičit nedá a vy můžete odpochodovat spokojeně rovnou do sprchy. Na nohy působí VacuShape velmi dobře. Zpevníte je, prokrvíte a ustoupí i tolik nenáviděná celulitida.

Přijatelné ceny a účinné cvičení

Po prvotním zklamání z Hany Bany jsem na základě výsledků svůj názor přehodnotila. Cardio zóna i VacuShape na mě působí velmi dobře. Ceny jsou přijatelné. První hodina je zdarma.  Můžete si koupit měsíční členství za 2000,- Kč nebo jednorázový vstup. A jako bonus, nabízejí i masáže se slevou.

Contours vládne fialová

Contours se řadí mezi další dámské fitness a stejně jako Hany Bany mají několik poboček na území ČR.  Já navštěvovala pražskou pobočku na Praze 1 a nenapadá mě nic, co bych jim mohla vytknout. Příjemné a čisté prostředí, posilovací stroje navržené přímo pro ženy, doplněné o řadu cvičebních pomůcek jako činky, bosu, TRX, míče a další.

Cvičení na přeskáčku

Na začátku je potřeba zahřát se. Od toho zde mají crosový trenažer, kde vám stačí 5 minut. Poté se přemístíte do hlavní zóny. Vyberete si posilovací stroj, na kterém chcete začít. Po 45 vteřinách se přesunete na podložku po vaší pravici ve směru cvičení a provádíte zahřívací cviky.

Když si nevíte rady, poradíte se s trenérkou nebo využijte nápovědy u každého stroje. Hlas v reproduktoru ohlásí konec cvičení na stroji a průběžně upozorní na měření tepové frekvence. Kolik zvládnete koleček je na vás. Doporučuji tři. Zabere vám to hodinu a pak si můžete dát strečink na podložkách.

Nejrůznější lekce navíc

Kromě samotného fitness nabízí Contours i skupinové lekce. Pilates, yoga, tae-bo, dance fitness, zdravá záda či posilování břišních partií nebo vedený kruhový trénink. Mně osobně dostalo ze všeho nejvíc tae-bo a pilates. Trenérky vás rozhodně nešetří, ale po tréninku na sebe můžete být pyšná.

Dozvíte se víc o svém těle

Kromě sportu vám před první samostatnou hodinou změří míry i hodnoty na přístroji Tanita. To se pak dozvíte věcí. Třeba kolik máte  vody v těle, kolik tuku je v oblasti orgánů na kolik se let se vaše tělo cítí apod. Záměrně píši před samostatnou hodinou, protože ta úplně první je zdarma a pod dohledem trenérky.

Po založení karty vám připraví trénink na míru s ohledem na zdravotní problémy. Můžete se zapojit do 30 denní výzvy nebo se stát nejlepší členkou měsíce.

Odskočte si před obědem zacvičit

Velkou výhodu oproti jiným posilovnám mají i v tom, že si můžete v šatnách nechávat tenisky. Zacvičit si tak můžete jít i obědové pauze, před prací nebo po ní a netahat se s botami navíc. Na Recepci si můžete koupit zdravé mlsání od Mixit  a další zdravá jídla.V Contours platí měsíční členství za 1800,- Kč. Dá se koupit i na delší dobu a dokonce i na splátky.

Kdybych měla posilovny oznámkovat jako ve škole, vyhrává Contours a dávám 1*. Power Plate Nika by si ode mě vysloužila známku 1 a Hany Bany 2-.

Máte tip na posilovnu? Napište nám a my ji před vaší návštěvou odzkoušíme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kam do posilovny? Vyzkoušeli jsme za vás Power Plate Nika, Hany Bany a Contours