Menu
WomanOnly
Sex a vztahy

Pořád si nerozumíte s partnerem? Možná se jedná o karmický vztah!

Karmický vztah podle ezoteriků (či psychologů) označuje takový vztah, který je prostě jednoduše řečeno nešťastný a komplikovaný. Jak takový vztah poznat a k čemu nám vlastně je, když přináší tolik utrpení? Přečtěte si znaky, podle kterých jej bezpečně poznáte. A ještě něco: z karmického vztahu se jen tak snadno neutíká. Ono to totiž ani nejde…

Co je karmický vztah a odkud pochází jeho pojmenování

Karmický vztah úzce souvisí s vírou v karmu, která se objevuje v buddhistickém náboženství. Ve stručnosti to znamená to, že cokoli v životě uděláte, to se vám jednou vrátí. A pokud ne v tomto životě, tak dozajista v tom příštím. Karma je zákon příčiny a následku. Takže karmický vztah znamená něco v tom smyslu, že si s partnerem splácíte staré dluhy z minulých životů. To je ale jen velice jednoduše řečeno.

Karmický partner se často dotýká našich nejcitlivějších míst. Je to náš pravý opak. Dokonalá druhá polarita, s níž obvykle vnímáme  neskutečnou přitažlivost. Jako bychom od začátku věděli, že to sice bude těžké, ale i přesto to bude stát za to. Možná nám karmický partner jen zrcadlí naše vlastní problémy a strachy, naše horší stránky, s nimiž bojujeme, ačkoli jsme s nimi nikdy bojovat nechtěli, protož jsme je úspěšně potlačili. A tak když s partnerem neustále bojujeme, vlastně bojujeme jen sami se sebou.

Jak poznat toxický vztah a vyřešit jej jednou provždy

Karmický vztah nejde jen tak rozetnout. V zásadě je věčný. Nedá se mu ubránit a ani z něj nejde utéct. Dá se považovat za toxický vztah, protože v něm i dost často není něco v pořádku a přináší jen žal a utrpení. Samozřejmě to není jen o tom negativním, protože ta silná chemie a láska nás vykopne tak vysoko do nebeských výšin, že každý tvrdý pád na zem ustojíme proto, abychom zase mohli vzlétnout. Možná už máte představu, jak takový karmický vztah vypadá. Pojďme si popsat jeho typické znaky.

Jak poznat karmický vztah

Pro karmický vztah je typické to, že:

 • od počátku máte pocit, že patříte k sobě, i když se toho vztahu z nepochopitelných důvodů bojíte
 • vnímáte tak silnou přitažlivost a vášeň, že nedokážete racionálně uvažovat a utéct, dokud je čas
 • cítíte, že tento partner je vaším osudem, ať už to dopadne jakkoliv
 • cítíte tak silné emoce, až z nich máte strach
 • připadáte si jako na drogách, nejspíše jako na heroinu
 • žárlíte, máte majetnické sklony, bojíte se opuštění
 • partner vás tak neskutečně rozčiluje, že se nepoznáváte
 • ve vztahu se může objevit silná vášeň, ale i destrukce a sklony k násilí a agresivitě
 • nechápete, co vás spojuje, když se mnohdy tak nesnášíte
 • máte potřebu partnera měnit, protože nechápete, proč je takový a co na něm vidíte
 • máte pocit, že partnera milujete a nenávidíte zároveň
 • přestože vám tento vztah, nebo přímo partner, ubližuje, nedokážete odejít
 • zažíváte s partnerem silné okamžiky a někdy až věci mezi nebem a zemí
 • utíkáte od partnera a stále se k němu vracíte zpět
 • nedokážete být spolu, ani bez sebe
 • uvědomujete si, že nedokážete vysvětlit, proč jste vlastně spolu a co vás spojuje

Jaké jsou typické příklady karmického vztahu

Může jít o různé druhy vztahu, v němž se objevují tyto vzorce:

 • neopětovaná a jen jednostranná láska, platonická láska
 • domácí násilí, ponižování, ubližování, týrání
 • jakýkoliv toxický vztah
 • partnerský trojúhelník
 • láska mezi sourozenci, incest
 • láska, kterou není možné naplno prožít

V podstatě se dá uvést k pojmu karmický vztah synonymum osudový vztah nebo též toxický vztah. Jsou zde přímé souvislosti. Není jasné, kdo tento pojem zavedl, ale kromě ezoterických kruhů se už převzatý používá také v psychologii a psychoterapii, protože dokonale vystihuje chování v toxických vztazích i nelogičnost spojení mezi partnery, které něco velmi silně spojuje na obvykle neuvědomělé úrovni, a to i přestože ten vztah nemá budoucnost či není šťastný.

Napřed karmický partner, potom partner duše

Říká se, že si napřed musíme projít tímto masakrem, prožít si karmický vztah a poučit se z něj, abychom potom našli svou spřízněnou duši neboli partnera duše, se kterým je všechno jednodušší a harmoničtější. Pak teprve můžeme naplno a zaslouženě prožívat nádherný a harmonický vztah s člověkem, který je na stejné vlně jako my, který nám dokonale rozumí a který nás ani trochu nepřivádí k nepříčetnosti.

Existují spřízněné duše a koho za ně nejčastěji považujeme?

Pokud máte pocit, že do svého života přitahujete samé karmické partnery, se kterými je to peklo, zřejmě jste si ještě neprožila ani nepochopila, co děláte ve vztazích špatně, v jakém vzorci žijete, co kopírujete od svých rodičů a jaká generační traumata či břemena si na svých bedrech nesete, jak velké je vaše ego nebo třeba proč nemáte ráda sama sebe, máte sklony se obětovat ve vztazích či preferovat pouze sexuální přitažlivost. Příčin může být celá řada, ale základem je to, že k sobě budete stále přitahovat stejné partnery, dokud neuzavřete minulost a neprožijete to, co máte prožít. A to třeba proto, že od toho jednoduše utečete dříve, než pochopíte, co se vlastně děje a proč.

Rozchod s karmickým partnerem

Rozchod s karmickým partnerem není jednoduchý a vyžaduje vyčištění negativních emocí a odpuštění. Někdy je to tak silná závislost a připoutanost, že proces odchodu od karmického partnera trvá celé roky. Jakmile ale tento úkol zvládnete, budete se cítit o to svobodnější. Pak musíte všechno zpracovat, pochopit a odpustit sobě i druhému. A hlavně se zasadit o to, aby vás to nepotkalo znovu.

Nejčastější důvody k rozchodu a jak dlouho může trvat partnerská krize?

Na toto téma bylo napsáno několik knih, které se netýkají jen ezoterických témat, ale regulérních psychologických vztahových vzorců a témat publikovaných odborníky z vědeckých kruhů. Například kniha Ženy, které milují příliš od Robin Norwood, protože pod označením karmický vztah může spadat jakýkoliv toxický či závislý vztah, v němž se vyskytuje oběť – nejčastěji žena.

Zdroje: zijuspesne.cz, firstclass.cz, idealnizivot.cz

Ohodnoťte tento článek:
4,3
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Pořád si nerozumíte s partnerem? Možná se jedná o karmický vztah!