Menu
WomanOnly
Přátelství

Katka (34): Kamarádka mi svedla muže. Zrovna od ní jsem to nečekala

Podraz od kamarádky patří mezi nejhorší zrady, jaké se mohou stát. Obzvláště pokud jde o nevěru s vlastním manželem. Katka neví, zda se více zlobit na svého muže, anebo na kamarádku Ditu, od které by to teda rozhodně nečekala. Před časem totiž sama Dita zažila něco podobného…

Hřála si na prsou hada…

S Ditou se známe od střední školy. Společně jsme prožívaly první lásky a naše přátelství nám vydrželo i na vysoké škole, kde jsme se obě setkaly na stejné fakultě i stejném oboru, který jsme studovaly. V té době Dita chodila s jedním klukem, do kterého se hrozně zamilovala. A aby toho nebylo málo, sama na vlastní kůži poznala milostný trojúhelník, na který nebyl nikdo zvědavý.

Na jedné párty jsme se seznámily s Alicí, kterou Dita znala z cvičení. Spřátelily jsme se a společně se chodily bavit. Obzvláště Dita si s Alicí padla do noty. Chodily spolu na jógu, na víno i na túry na hory, když bylo volno. Dita Alici seznámila i se svou láskou Markem a jednou jsme všichni společně odjeli na chatu. Tam jsem právě já byla svědkem toho, jak Alice, v době kdy Dita trochu přebrala při oslavě svých státnic, začala vyjíždět po jejím Markovi.

Přistihla jsem je na stole v kuchyni, zatímco ostatní seděli venku u ohně. Přišlo mi to hrozně nefér, ale Marek si s tím očividně hlavu nedělal. Naznačil mi jen pohledem, že mám mlčet. Jejich románek ale pokračoval dál. Pořád jsem nevěděla, jak to Ditě říct a soukromě jsem se sešla s Markem, kterému jsem promlouvala do duše. Řekl mi, že si uvědomuje, že Alice je mrcha, ale že si nemůže pomoct. Alice byla opravdu mrcha. Lhala jako když tiskne a neměla žádné zábrany. Já s ní okamžitě přerušila kontakt a snažila jsem se Ditě otevřít oči, a to tak, aby na všechno přišla sama. Hřála si totiž na prsou hada…

Lenka (35): Manžel má v peněžence kondom. Přitom je nepoužíváme

Pohroma by se sesypala na moji hlavu

Naštěstí její slepota netrvala dlouho. Dita si mi sama stěžovala, že to mezi ním a Markem už nevypadá dobře a že spolu poslední dobou vůbec nespí. Řekla jsem jí, aby si s ním otevřeně promluvila a naznačovala jsem, že má třeba jinou. Tomu však právě zamilovaná Dita odmítala uvěřit a věděla jsem, že kdybych něco takového naznačila o trochu důrazněji, pohroma by se sesypala především na moji hlavu.

Marek se ale nakonec zachoval férově a sám od sebe Ditě všechno přiznal. Ta v afektu po Alici hodila těžkou sklenici s kokosovým olejem. Když s Markem mluvila, zrovna byla na cestě domů z nákupu. Nemeškala a běžela si to s Alicí vyřídit k ní do bytu, který byl nedaleko. Hned ve dveřích po ní během hádky ze vzteku hodila půllitrovou sklenici s kokosovým olejem, kterou vytáhla ze své tašky s nákupem. Bohužel se trefila Alici rovnou do hlavy a ta měla nakonec pořádnou modřinu a bouli.

Celá záležitost tehdy skončila tak, že se trojice rozkmotřila natolik, že se ani jeden s nikým do dneška nebaví. Dita a Alice se nesnáší, Marek nesnáší Alici, která mu zničila vztah a i když se pokoušel znovu k Ditě přiblížit, tak ta už mu novou šanci nedala. Proto se sebral a odjel do zahraničí. Po této zkušenosti jsem doufala, že by Dita nikomu nic takového sama nikdy neudělala. Ale to jsem se velice spletla.

Historie se opakovala…

Stále jsme byly s Ditou, po několika letech, které od té doby uplynuly, kamarádky. Dita byla momentálně po pár, spíše krátkodobých, vztazích sama, já už pět let vdaná za Tomáše a měli jsme spolu čtyřletou holčičku. Společně jsme se přátelili a normálně stýkali. Opravdu jsem nečekala, že by se historie mohla opakovat a že by tentokrát sama Dita udělala takový podraz, jaký zažila ze strany Alice a Marka před lety. Bohužel se to však stalo.

Dita a můj manžel Tomáš se spolu vyspali. Můj muž měl dostatek soudnosti a výčitek svědomí, že hned poté přišel domů a oznámil mi to s výrazem spráskaného psa. To Dita zatloukala. Mám podezření, že se do Tomáše zamilovala a že mi ho závidí. Ona je už dlouho sama a od té doby, co ztratila Marka, už nikoho tak moc nemilovala. Dokonce jsem ji podezírala, že se mi mstí za to, že jsem tehdy věděla, co Alice dělá, a Ditě to zavčas neřekla.

Jak pomoci kamarádce, když je jí muž nevěrný? Hlavně neraďte, aby ho vyhodila!

Věřím manželovi a kamarádku jsem zavrhla…

Je pravda, že právě tohle si vyčítám dodnes. Můj muž Tomáš se mi ale omluvil, plakal a říkal, že mě nechce ztratit. Přiznal, že úplně ztratil hlavu, byl opilý a že ho Dita svedla. Byla jsem totiž pracovně pryč a Dita se jen tak vetřela k nám na návštěvu s lahví vína. Naše dcerka byla zrovna u babičky a Dita dobře věděla, že je Tomáš doma sám a že já se vrátím až za dva dny.

Tohle od ní beru jako neskutečný podraz a po tom všem, co kdysi zažila ona sama, bych právě tohle od ní nikdy nečekala! Tomovi jsem odpustila, i když měl následující týdny se mnou kruté, protože jsem mu odpírala sex a dávala jsem mu to pořádně sežrat, jak se říká. Nakonec jsme to ustáli. Přátelství s Ditou je už ale pro mě minulostí. V životě už tu ženu nechci vidět…

Poznámka redakce: jména osob byla pro zachování anonymity změněná.

Ohodnoťte tento článek:
4,8
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Katka (34): Kamarádka mi svedla muže. Zrovna od ní jsem to nečekala