Menu
WomanOnly
Vánoce

Kde navštívit vánoční trhy v Praze a jaký program nabízejí?

Veronika Tichá

Veronika Tichá

30. 11. 2014

Přestože do Vánoc zbývá ještě necelý měsíc, předvánoční atmosféra na nás už několik týdnů dýchá ve všech českých městech, včetně toho hlavního. Neodmyslitelnou součástí zimního období v Praze jsou vánoční trhy. Už dávno kvůli nim nemusíme cestovat do samotného centra Prahy, svařák a pečené kaštany už si můžeme dopřát i v dalších částech hlavního města. My vás pozveme na ty největší trhy, které v období Vánoc pražské městské části nabízí.

Matyas Rehak / Shutterstock.com

Matyas Rehak / Shutterstock.com

Praha 1

Začněme tím nejznámějším, a to trhem na Staroměstském náměstí. Na jakém jiném vánočním trhu můžete narazit na 26 metrů vysoký vánoční strom, který každoročně rozsvěcuje samotný primátor, letos primátorka Prahy? Tyto trhy začínají 29. listopadu a potrvají do 1. ledna, navštívit je můžete od 10 do 22 hodin, stánky s občerstvením ale mohou být otevřené až do půlnoci.

Kromě tradičního zpívání koled dětskými sbory si letos můžete přijít poslechnout skupinu Čechomor, která zahraje 10. prosince, na Silvestra zase vystoupí popová kapela Eddie Stoilow. Součástí programu je také Mikuláš s velkou show pro děti a 11. prosince Den s rekordy a kuriozitami. Na Štědrý den nás čeká Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby v podání orchestru a sólistů Národního divadla a Státní opery.

Ve stejném období budou otevřeny také trhy na Václavském náměstí. Na druhých největších trzích v hlavním městě se také můžete pokochat krásným vánočním stromečkem, tentokrát však umělým, laděným do zlaté barvy s obřími zlatými koulemi.

Vánoční atmosféru můžete nasát i na náměstí Republiky, a to od 29. listopadu do 30. prosince. Přestože se nachází v téměř bezprostřední blízkosti trhů na Staroměstském a Václavském náměstí, nejsou tolik přelidněné, což jistě mnoho návštěvníků ocení.

vanoce-praha-staromestske-namesti

Praha 2

Už 20. listopadu byl zahájen první vánoční trh v Praze, a to na náměstí Míru. Pokud se ho chystáte navštívit, pospěšte si, protože své brány uzavře na Štědrý den.  Na tomto trhu se mimo jiné představí ve dvou stáncích řada občanských sdružení – nákupem jejich výrobků můžete podpořit dobrou věc.

Praha 3

23.listopadu byly zahájeny trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad, které potrvají jen do 24.prosince. Zdejší vánoční trhy budou o adventních sobotách a nedělích obohaceny o hudební i divadelní představení pro dospělé i dětské návštěvníky. Mezi účinkujícími se představí postupně během celého Adventu Žižkovanka Petra Soviče, skupina Motovidlo a mnohé další.

Praha 4

Náplavku mají Pražané spojenou především s farmářskými čtvrtky a sobotami, v období adventu budou stánky nabízet také vánoční zboží jako cukroví, vánočky, štoly, saláty, ryby a stromky.

Praha 5

Na Andělu si můžete dokoupit poslední dárky od 30. listopadu do 23. prosince. Kulturní komponovaný program bude probíhat na pódiu denně v termínu od  3. do 23. prosince od 15.30 do 18.30 a budou se zde střídat známé osobnosti naší kulturní scény jako Petra Černocká nebo Maxim Turbulenc s pěveckými sbory.

Praha 7

Od 5. do 7. prosince se zastavte v Incheba areně na Výstavišti. Vánoční trhy tady probíhají současně s hrnčířskými a řemeslnými trhy, na kterých se setkáte nejen s hrnčíři a řemeslníky, ale také ctiteli starých řemesel a tradic, kteří budou kromě prodeje výrobků nabízet i ukázky své tvorby.

Trdelník

Trdelník

Praha 10

Na Kubánském náměstí, stejně jako na Náplavce, přibude vánoční sortiment, a to v úterky, čtvrtky a soboty.

Praha 11

5 prosince. se tradiční farmářské trhy u Komunitního centra Matky Terezy na Hájích promění v trhy vánoční, které vyvrcholí 22. prosince Vánoční slavností. Od 13 do 18 hodin budou zábavným vánočním programem provázet moderátoři Miloš Skácel a Vlastimil Korec. Na návštěvníky čekají soutěže o televizi, plyšové hračky a mnoho sladkostí. Tři sta vylosovaných dětí si bude moci vylovit a odnést domů svého živého vánočního kapra.

Ostatní městské části kromě menších trhů připravují i další adventní akce jako koncerty, vánoční dílny, soutěže nebo rozsvěcování vánočních stromečků, takže o vánoční náladu nebudete ochuzeni ani v okrajových částech Prahy.

Na všech vánočních tržištích na vás čeká bohatá nabídka vánočního zboží – jmelí, adventní věnce, svíčky, hračky, vánoční ozdoby, cukrovinky, adventní kalendáře, betlémy, výrobky uměleckých řemesel, typické vánoční občerstvení a mnoho dalších. Obyvatelé Prahy určitě ocení, že úroveň pražských vánočních trhů je podle zahraničních průvodců srovnatelná s vánočními trhy v Berlíně, Bruselu nebo Mnichově.

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Kde navštívit vánoční trhy v Praze a jaký program nabízejí?