Menu
WomanOnly
Knižní tipy pro ženy

Knižní novinky, které se budou líbit především ženám

Četba knih je stále oblíbenou volnočasovou aktivitou, které se lidé věnují. Svědčí o tom neslábnoucí zájem o knižní výpůjčky v knihovnách i nově vycházející knihy v knihkupectví. I v době internetu a sociálních sítí si někteří najdou čas na to, aby vzali do rukou knihu a ponořili se do jejího příběhu. Část lidí ovšem spíše sahá po čtečce knih a čte knihy v elektronickém vydání. Jaké novinky na ně čekají?

Les v domě

Dlouho očekávaný nový román Les v domě známé české autorky Aleny Mornštajnové se konečně objevil na pultech knihkupectví. Zároveň je možné si ho koupit jako e-knihu. Syrový a mrazivý příběh mladé dívky většina čtenářů přečetla jedním dechem. Spisovatelka se v něm pustila do zpracování velmi těžkého tématu, a to způsobem, jenž ve čtenářích nutně vyvolává silné emoce jako lítost, beznaděj, bezmoc. Citlivější duše by možná měly sáhnout po něčem méně drsném.

Útěk na venkov

Mezi knižní novinky patří také kniha z kategorie romantika – a to Útěk na venkov od anglické spisovatelky Julie Caplin. Příjemný příběh veselé Elly, která odjíždí z oblíbeného Londýna na venkov pečovat o dům své kmotry, zaujme především čtenářky literatury pro ženy. Autorka je známá svou schopností vtáhnout čtenáře do příběhu a předložit mu pořádnou porci pohodové nálady, která z něho vyzařuje. I proto je její dílo tolik oblíbené.

Jeden rok a jedna noc

Abby Greenová se narodila v Londýně a odmalička byla vášnivou čtenářkou. Než se dostala ke psaní romantických příběhu, pracovala jako asistentka režiséra v krátkém filmu, a to celých deset let. Pak ovšem pocítila, že je třeba udělat ve svém životě změnu, a pustila se do vlastní tvorby, s níž se mohou seznámit i české čtenářky. Příběh Jeden rok a jedna noc z vydavatelství Harlequin si nehraje na velkou literaturu. Od toho tu jsou jiné knihy. Jestliže si ale potřebujete odpočinout od denních starostí a nechcete si v televizi pouštět některý z nekonečných seriálů, pak edice Sladký život je tu pro vás.

Z novějších knižních titulů, které právě čekají na své čtenáře, je možné na pultech knihkupectví objevit také Dokonalý plán, Sparrow, Nepřijatelná nabídka nebo kniha Duna. Tyto knihy jsou výborným společníkem pro chvíle odpočinku.

Ďáblova cesta

I ženy mají rády napínavé příběhy a detektivky. A tak není divu, že v hledáčku jejich zájmu je i další román Roberta Bryndzy – Ďáblova cesta s Kate Marshallovou jako ústřední postavou. Jedná se již o čtvrtý příběh, ve kterém vystupuje. Opět nechybí napětí a typický styl psaní oblíbeného českého autora. Jeho čtenáři vždy netrpělivě očekávají jeho další knihy. V Ďáblově cestě spolupracuje Kate Marshallová se soukromým detektivem Tristanem Harperem. Oba tvoří příjemný pár vyšetřovatelů, který se pustí do pátrání po tom, kam před lety z tábořiště u Ďáblovy cesty zmizel tříletý Charlie.

Na králův příkaz

František Niedl je vystudovaný elektrotechnik. Pustil se také do vlastního podnikání, kterému se věnoval přes deset let. Nyní píše dobrodružnou literaturu s historickou tématikou. Jednou z jeho nových knih je Na králův příkaz ze série Ondřej z Rohatce. Děj příběhu čtenáře zavede do doby Karla IV. a jeho otce Jana Lucemburského. Ondřej se vydává na bojové tažení do ciziny, okrajově je tu zmíněna i bitva u Kresčaku, která měla vztah i k českým dějinám, protože v ní padl Jan Lucemburský. Kniha je svým způsobem pohádka pro dospělé. I když se na hlavního hrdinu hrnou trable ze všech stran, nakonec vše dobře dopadne.

Po knize by měl sáhnout čtenář, který má rád historické příběhy s dobrým výsledkem. Jedná se o oddechovou knížku pro chvíle pohody. A to je to hlavní. Spoustu špatného je v současné době okolo nás, tak proč se aspoň v knize nepřenést do světa, kde dobro vítězí? František Niedl patří k oblíbeným autorům nenáročných historických románů, které čerpají námět z českých dějin.

Trávíte rádi váš odpočinkový čas s knihou v ruce? Pokud jste se rozhodli začíst se do jedné z nich, neváhejte, udělejte si čas pro sebe a relaxujte s knihou v jedné ruce a hrníčkem dobrého čaje ve druhé.

Už máte vybrán titul, který si s chutí přečtete?

Ohodnoťte tento článek:
0
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Knižní novinky, které se budou líbit především ženám