Menu
WomanOnly
Sex

Konec vložek a tamponů. Menstruační kalhotky absorbují všechnu krev

Menstruační prádlo je novinkou, která se do budoucna může stát osvědčenou metodou, jak prožít celou periodu bez obav. Příběh dívky, která má s prádlem zkušenost vás přesvědčí o tom, že obyčejné hygienické vložky a tampony nejsou vůbec žádným zázrakem.

Elizabeth dostala poprvé menstruaci již v desíti letech. Znervózňoval ji pocit, že bude muset každý měsíc zažívat neustále bolesti břicha a cítit se nepohodlně. Tamponům se vždy vyhýbala kvůli obavě ze syndromu toxického šoku, a tak jednou vyzkoušela menstruační kalhotky.

Menstruační kalhotky mají dokonalý design

Když obdržela zkušební balíček, nevěřila tomu, že prádlu podlehne. Na první pohled ho nerozeznala od klasického spodního prádla. Kalhotky navíc nevypadaly jako „babičkovské“, působily skvělým módním designem.

Jak moc jsou nebezpečné tampony? Dívka kvůli nim přišla o nohu

Menstruace bez jediného háčku

Elizabeth začala prádlo testovat druhý den menstruace, kdy začíná více krvácet. Neminula ji nervozita a strach z protečení. Ale výsledek byl šokující. Žádné fleky ani na prádle, ani na oblečení i přes to, že cítila, jak krev přirozeně odchází z těla. Navíc po celou dobu necítila ani vlhko. Nebylo třeba ani prádlo pravidelně měnit.

Když podle návodu prádlo přeprala, nestačila se divit, kde je všechna krev. Voda byla pouze decentně zbarvena, ale jinak nikde nic. Tajemství se totiž skrývá v obsahu. Menstruační kalhotky tvoří čtyři mikro vrstvy, které absorbují všechnu krev a vlhkost. Navíc jsou antimikrobiální a při jejich nošení se cítíte vždy v suchu.

Pokud chtějí ženy menstruační kalhotky nosit pravidelně, měly by si pořídit více kusů a dodržovat doporučené intervaly jejich praní.

Dívka navíc prozradila, že se s kalhotkami mnohdy cítí, jako kdyby zrovna menstruaci neměla. A že jsou takové kalhotky opravdu k nenahrazení dokázal pouhý jeden den mimo domov. Na svou cestu zvolila kalhotky, které mají větší absorpční schopnost. Celý den se cítila naprosto jako v bavlnce. Jediný problém nastal, když se na prádlo zachytily krevní sraženiny. Ty však jdou ale lehce odstranit toaletním a papírem.

Ani při nejsilnějších dnech přes noc nedojde k protečení. A při konečné fázi, kdy už není krvácení tak silné, je možné menstruační kalhotky stále nosit, protože za žádných okolností nepůsobí jako kdyby jste na sobě měly plenu.

Nebojte se do kalhotek investovat

Jak říká sama dívka, dnes si nedokáže jedinou menstruaci bez těchto kalhotek představit. Je na nich doslova závislá. Na rozdíl od klasických vložek a tamponů nemusí řešit, kdy si má kalhotky vyměnit.

Cenově se jedny kalhotky pohybují okolo 800 korun, ale kdo je prý jednou vyzkouší, nebude mu líto za ně utratit.

Ohodnoťte tento článek:
3,9
Diskutovat

Úplňky

Právě čtete

Konec vložek a tamponů. Menstruační kalhotky absorbují všechnu krev